PanoramaKutna.plKutnoLekarz i milioner z Wietnamu otrzymał order od starosty Kowalika. Wcześniej wsparł szpital

Lekarz i milioner z Wietnamu otrzymał order od starosty Kowalika. Wcześniej wsparł szpital [ZDJĘCIA]

Wietnamczyk Nguyễn Duy Cường otrzymał order "Zasłużony dla Powiatu Kutnowskiego". Uroczystość miała miejsce po mszy w Głogowcu z okazji 41. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.

W niedzielę 29 sierpnia w kościele w Głogowcu odbyła się msza święta z okazji 41. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Na uroczystościach nie zabrakło przedstawicieli z NSZZ Solidarność.

-

Po mszy świętej starosta Daniel Kowalik wręczył order „Zasłużony dla Powiatu Kutnowskiego” dla Nguyễn Duy Cường za wybitne osiągnięcia, szczególne zasługi na rzecz Powiatu Kutnowskiego w dziedzinie kultywowania miejsc pamięci, znaczacych dla historii Powiatu Kutnowskiego.

O Nguyễn Duy Cường’u w powiecie kutnowskim głośno zrobiło się w marcu 2020, gdy podczas pandemii koronawirusa wsparł kutnowski szpital. Przekazał sprzęt medyczny mający pomóc dzieciom na oddziale pediatrycznym oraz chorym na koronawirusa.

-

Na pomoc szpitalowi zdecydował się partner Dermexu, którym jest wietnamski lekarz i jednocześnie sławny w całym Wietnamie milioner dr Nguyen Duy Cuong – mówił wówczas Panoramie Wojciech Ziółkowski.

-

Nguyễn Duy Cường za powyższe wsparcie otrzymał w kwietniu 2021 podziękowania z rąk starosty kutnowskiego.

W ten sposób Starostwo Powiatowe wraz z Radą Powiatu Kutnowskiego dziękuje za udzielenie Kutnowskiemu Szpitalowi Samorządowemu bezinteresownego wsparcia w czasie tak trudnej sytuacji jaką jest pandemia koronawirusa. Ta nieodzowna pomoc – w formie przekazania sprzętu medycznego dla dzieci oraz dla chorych na Covid-19 – ze strony Pana Nguyễn Duy Cươnga zostanie zapamiętana na zawsze w naszych sercach oraz sercach mieszkańców Powiatu Kutnowskiego – mówił w kwietniu starosta Daniel Kowalik.-

Nie przegap: