Lekarze z Łęczycy odmówili pomocy zgwałconej 13-latce?! Prokuratura wyjaśnia sprawę

Do dramatycznych scen doszło w Łęczycy, gdzie zgwałcona miała zostać 13-letnia dziewczynka. W tamtejszym szpitalu medycy mieli jednak odmówić jej udzielenia pomocy - informuje TVP 3 Łódź.

Do dramatycznych scen doszło w Łęczycy, gdzie zgwałcona miała zostać 13-letnia dziewczynka. W tamtejszym szpitalu medycy mieli jednak odmówić jej udzielenia pomocy – informuje TVP 3 Łódź.

O tej bulwersującej sprawie poinformowało dziś TVP3 Łódź. Do dramatu doszło na jednym z łęczyckich blokowisk. Niepełnoletni chłopak miał zgwałcić 13-latkę. Według informacji TVP3, policjanci wezwali na pomoc ratowników medycznych, a ci zawieźli dziewczynkę do szpitala – odmówiono jej jednak pomocy.

- R E K L A M A -

Jak podaje TVP3 Łódź, dziewczynce kazano czekać na szpitalnym korytarzu. Szef oddziału ratunkowego wezwał ginekologa, a ten miał odmówić dziecku badania, bo w szpitalu nie ma dziecięcej ginekologii.

Dziewczynka ostatecznie trafiła do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Sprawą zajmuje się teraz prokuratura i NFZ. Z kolei gwałciciel został już zatrzymany i decyzją sądu dla nieletnich, został umieszczony w ośrodku wychowawczym.

Więcej o sprawie przeczytasz na TVP3 Łódź >

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: