reklama
reklama
reklama
reklama

Lekkoatleci z Kutna rywalizowali w Halowych Mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]

W dniach 10–12 lutego 2023 roku w Rzeszowie w hali Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyły się PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Juniorów w Lekkiej Atletyce).

- R E K L A M A -

– W mistrzostwach startowało blisko 1000 lekkoatletów, wśród, których była trójka kutnowskich wieloboistów, juniorów (U20); Julia Tulińska, Kornel Grzelak i Michał Michalak. Cała trójka musiała wykazać się dobrymi wynikami w sezonie halowym 2023, aby móc zakwalifikować się do najlepszej dwunastki wieloboistów w kraju i móc startować w imprezie mistrzowskiej – powiedział trener UKS „Dziewiątka” Jacek Kudła.

Jako pierwsza zaczęła Julia Tulińska, która w piątek o 10.00 rozpoczęła biegiem na 60 m ppł. start w pięcioboju, aby zakończyć go o godzinie 18.00 biegiem na 800m. Najlepsza kutnowska wieloboistka zdobyła 2901 punktów wielobojowych i wywalczyła 9 miejsce w stawce najlepszych juniorek w kraju.

- R E K L A M A -

Wyniki w poszczególnych konkurencjach:

– 60 m ppł. – 9,59 s,
– skok wzwyż – 149 cm,
– pchniecie kulą (4 kg) – 8,96 m,
– skok w dal – 4,92 m,
– 800 m – 2;46,58 min;s.

- R E K L A M A -

– Bardzo poprawny start Julki. Zabrakło trochę błysku w postaci 2–3 rekordów życiowych. Jednak na usprawiedliwienie muszę powiedzieć, że nie była w tym dniu w najlepszej dyspozycji zdrowotnej – podsumował start swojej podopiecznej trener Jacek Kudła.

W sobotę do dwudniowych zmagań w siedmioboju przystąpiła nasza dwójka juniorów; Kornel Grzelak i Michał Michalak.

Pierwszą konkurencją siedmioboju był bieg na 60 m. Bardzo dobrze w tym biegu wypadł Kornel Grzelak, który przebiegł dystans sprinterski w czasie nowego rekordu życiowego – 7,69 s. Michał Michalak pobiegł w czasie 8,03 s (rekord życiowy zawodnika to 8,00 s).

Następną konkurencją wieloboju był konkurs skoku w dal, podczas którego ponownie bardzo dobry wynik osiągnął Kornel (6,28 m) i dobry występ zanotował Michał – 5,45 m. Były to wyniki o kilkanaście centymetrów gorsze od rekordów życiowych kutnowskich zawodników.

Trzecią konkurencją pierwszego dnia wieloboju było pchnięcie kulą (6 kg). Nasi zawodnicy poprawili zgodnie swoje rekordy życiowe, pchając kulę na odległość; Kornel 11,89 m, Michał 11,32 m.

Po trzech konkurencjach siedmioboju Kornel Grzelak plasował się w punktacji łącznej na siódmej pozycji, Michał Michalak był 10.

Po kilku godzinach przerwy o 15.55 odbył się konkurs skoku wzwyż, który kończył pierwszy dzień wieloboju.

Okazał się on bardzo pechowy dla naszego najlepszego wieloboisty, który podczas wykonywania pierwszej próby w konkursie uderzył w stojak i rozciął sobie głowę. Po kilkunastu minutach oddał jedną próbę i musiał udać się na szycie rany do szpitala. Pechowy wypadek sprawił, że zaliczył tylko pierwszą wysokość 153 cm i otrzymał ok. 150–200 punktów mniej niż mógł by osiągnąć po zaliczeniu innych wysokości. Bardzo dobrze natomiast w tej konkurencji wypadł Michał Michalak, który atakował swój rekord życiowy (182 cm), jednak nie zdołał pokonać poprzeczki zawieszonej na 183 cm i ostatecznie zaliczył w tym konkursie wysokość 180 cm.

Drugi dzień siedmioboju i nasi wieloboiści w komplecie – Kornel z dwoma szwami na czole – zaczął się biegiem na 60 m ppł.. Obydwaj kutnianie kończą go w identycznym czasie 9,05 s, który dla Michała jest jego nowym rekordem życiowym. Druga konkurencja drugiego dnia to konkurs skoku o tyczce. Po bardzo poprawnym skakaniu Michał Michalak wynikiem 2,70 m ustanowił nowy rekord życiowy. Kornel trochę pechowo, po bardzo dobrych skokach podczas rozgrzewki, zalicza przyzwoite 2.80 m (rekord życiowy zawodnika 3,12 m).Ostatnia konkurencja siedmioboju bieg na 1000 m – została rozegrana o godzinie 18.00 – to bardzo mocny punkt Kornela Grzelaka, który po bardzo ambitnej walce przebiegł dystans 1000 m w czasie 2;58,62 min;s. Michał Michalak osiągnął wynik 3;29,61 min;s.

Obydwaj kutnowscy wieloboiści ustanowili w klasyfikacji wielobojowej rekordy życiowe; Kornel Grzelak zajął 10 miejsce z wynikiem 4034 pkt,

Michał Michalak 11 miejsce z wynikiem 3639 pkt.

– Bardzo ambitna walka naszych zawodników do końca konkurencji. Duży pech Kornela, który stracił szansę na wysokie szóste miejsce. Gratuluję całej trójce bardzo dobrego występu – podsumował trener Jacek Kudła.

Po ciężkiej walce i bardzo długiej podróży, ekipa kutnowska wróciła z Rzeszowa po północy z poniedziałku na niedzielę.

(UKS Dziewiątka Kutno)- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: