reklama
reklama

Lewica chce „legalnej aborcji”. W Kutnie zebrali około 100 podpisów

Przedstawiciele kutnowskiej Nowej Lewicy zbierali w weekend podpisy pod inicjatywą „Legalna aborcja. Bez kompromisów”.

- R E K L A M A -

Zbieraliśmy podpisy pod projektem „Legalna Aborcja Bez Kompromisów”. Mimo mroźnej atmosfery zebraliśmy około 100 podpisów. Można było nas spotkać na ulicy Królewskiej i jej okolicach. Spotkaliśmy się z pozytywnym odbiorem. Jeżeli ktoś chce wesprzeć zbiórkę, a jeszcze się nie podpisał to zapraszamy w poniedziałek do biura Nowej Lewicy między godziną 16.30 a 17.30, gdzie można podpisać się pod projektem – komentuje Sebastian Walczak z kutnowskiej Nowej Lewicy.

Jak mówią przedstawiciele Lewicy, aby projekt „Legalna Aborcja, Bez Kompromisów” został zaprezentowany w Sejmie i poddany głosowaniu potrzeba 100 000 podpisów obywatelek i obywateli, które muszą zostać uzbierane w przeciągu 3 miesięcy od chwili zarejestrowania komitetu. Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy przeprowadza się w terminie 3 miesięcy od daty wniesienia projektu ustawy do Marszałka Sejmu. Jakie zapisy znajdziemy w projekcie?

- R E K L A M A -

– Prawo do bezpiecznego przerywania ciąży do 12. tygodnia, a w szczególnych przypadkach także po 12. tygodniu.

– Wprowadzenie dla podmiotów leczniczych jednolitej procedury postępowania z osobą, która chce wcześniej zakończyć ciążę.

- R E K L A M A -

– Koniec z nadużywaniem klauzuli sumienia! Chcemy dodatkowych regulacji w tym zakresie.

– Depenalizację aborcji: zniesienia kar dla lekarzy i osób pomagających w aborcji za zgodą osoby w ciąży.

– Reformę procedury sprzeciwu pacjenckiego.

– Rozszerzenie programu badań prenatalnych, na badanie białka PAPP-a.

– Świadczenie przerwania ciąży udzielane zgodnie z aktualnym stanem wiedzy medycznej, z uwzględnieniem wszystkich dostępnych metod, w tym metod farmakologicznych, które wspominane są w ustawie po raz pierwszy.

W skład Komitetu ustawy obywatelskiej „Legalna aborcja. Bez kompromisów” wchodzą organizacje i ruchy kobiece: Strajk Kobiet (Marta Lempart), Aborcyjny Dream Team ( Karolina Więckiewicz, Natalia Broniarczyk, Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny ( Kamila Ferenc), Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom ( Aleksandra Knapik-Gauza), Wielka Koalicja za Równością i Wyborem ( Aleksandra Magryta), Centrum Praw Kobiet ( Urszula Nowakowska), Kobiety w Sieci ( Justyna Wydrzyńska) , Akcja Demokracja (Karolina Skowron), posłanki Lewicy: Katarzyna Kotula, Wanda Nowicka, Marcelina Zawisza, Magdalena Biejat, Joanna Senyszyn, Monika Falej, Katarzyna Ueberhan a także przedstawicielki partii Zieloni ( Krystyna Boczkowska, Magdalena Gałkiewicz).

(własne/lewica.org.pl)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: