reklama
reklama

Lewica ma obawy ws. naruszania praw wyborczych w DPS-ach i apeluje do działaczy Koalicji Obywatelskiej

Nowa Lewica z Kutna wydała oświadczenie w sprawie obaw naruszania praw wyborczych mieszkańców okolicznych Domów Pomocy Społecznej. – Apelujemy też do lokalnych działaczy Platformy Obywatelskiej o skierowanie do DPS działaczy, którzy jako mężowie zaufania dopilnują przebiegu wyborów – mówią Wanda Chlebna i Sebastian Walczak.

- R E K L A M A -

Pełna treść oświadczenia:

W związku z nadchodzącą II turą wyborów na urząd Prezydenta RP spływają do nas głosy naszych wyborców, którzy obawiają się możliwości nieuczciwego wpływania na ich wynik przez lokalnych działaczy PiS i ich sympatyków.

Szczególnie boli nas możliwość wykorzystywania osób chorych, których stan często nie pozwala oddać świadomego, zgodnego z ich wolą głosu.

- R E K L A M A -

Po pierwszej turze zgłosiła się do nas rodzina osoby, która jest pensjonariuszem jednego z DPS. Byli oburzeni, że przy prawie 100% frekwencji wszystkie głosy przypisane zostały jednemu z kandydatów, pełniącemu obowiązki prezydenta Andrzejowi Dudzie, mimo że większość mieszkańców tego DPS to osoby chore, leżące, nieświadome swojej sytuacji.

Dlatego jako Lewica apelujemy do wszystkich lokalnych, niezależnych mediów o dogłębne przyjrzenie się sprawie głosowań w lokalnych Domach Pomocy Społecznej.

- R E K L A M A -

Apelujemy też do lokalnych działaczy Platformy Obywatelskiej o skierowanie do DPS działaczy, którzy jako mężowie zaufania dopilnują przebiegu wyborów oraz upewnią się, że na mieszkańców nie jest wywierana presja związana z głosowaniem na konkretnego kandydata

Wanda Chlebna
Sebastian Walczak

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: