Lewica odkryła karty, oni wystartują do Sejmu. Są kandydaci z Kutna i okolic (WIDEO)

Na Rynku w Sieradzu Lewica przedstawiła swoich kandydatów, którzy wystartują w wyborach do Sejmu z okręgu nr 11. — Idziemy do tych wyborów zdeterminowani, po jak najlepszy wynik, będziemy przekonywać Polaków do naszych propozycji — przekonuje posłanka Paulina Matysiak, liderka listy, na której nie brakuje nazwisk z powiatu kutnowskiego.

- R E K L A M A -

Lewica to dobre rozwiązania związane z tym, jak na co dzień żyjemy, z dostępem do transportu, mieszkań, ochrony zdrowia i wysokiej jakości usług publicznych — mówiła Paulina Matysiak, która po 4 latach ponownie otwiera listę Lewicy w regionie.

Z drugiego miejsca startuje Marek Gryglewski, wiceprezydent Pabianic. — Jesteśmy tu jako wielka, wspaniała drużyna Lewicy, która będzie mierzyła się z wielkimi trudnościami. Będzie walczyć dla Polek i Polaków! — podkreślał Gryglewski.

- R E K L A M A -

Podium zamyka Michał Pietrzak, pedagog i fotograf. — PiS próbuje zwabić ludzi strasząc uchodźcami, Unią Europejską, ekologią. Z Lewicy wywodzą się osoby, które wprowadziły Polskę do Unii Europejskiej i NATO. Lewica to ludzie, którzy angażują swoje siły w walkę o prawa zwierząt, równość, akceptację — mówił Pietrzak.

Całą listę zamyka Iwona Kaźmierska–Małyska, przedsiębiorczyni i pedagożka z Wieruszowa. — Jako matka i kobieta nie mogę patrzeć na to, jak łamane są prawa kobiet. Nie zgadzam się, aby minister Czarnek kształtował światopogląd młodego pokolenia, naszych dzieci! — oznajmiła Kaźmierska–Małyska.

Na liście Lewicy znaleźli się działacze partii lewicowych, które tworzą obecnie koalicję w Sejmie (m.in. Nowej Lewicy i partii Razem), a także przedstawiciele organizacji młodzieżowych oraz ZNP. Zachowany został również parytet — kobiety stanowią 50% wszystkich kandydatów. Na konferencji obecny był też Marcin Karpiński, kandydat Lewicy w ramach Paktu Senackiego, który z poparciem większości sił opozycyjnych będzie ubiegać się o mandat senatora w okręgu nr 26 (powiat zgierski, pabianicki i łaski).

- R E K L A M A -

Skład listy KW Nowa Lewica w okręgu sieradzkim:

1. Paulina Matysiak
2. Marek Gryglewski
3. Michał Pietrzak
4. Kacper Błaszczyk
5. Arkadiusz Andrzejczak
6. Anna Sikora
7. Aneta Czajka
8. Adrian Skoczylas
9. Monika Kościan
10. Małgorzata Powązka
11. Sebastian Walczak
12. Julia Krokosz
13. Grzegorz Miłosz
14. Rafał Grabski
15. Eliza Mielczarek
16. Maciej Piekarski
17. Anna Pajęcka
18. Bartosz Menesewicz
19. Zdzisława Lewicka
20. Henryk Wójtowicz
21. Ewa Krawczyk
22. Sandra Mikołajczyk
23. Piotr Ciuborski
24. Iwona Kaźmierska-Małyska

Okręg nr 11 obejmuje dwanaście powiatów w zachodniej części województwa łódzkiego: kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, pabianicki, pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski i zgierski.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: