reklama

Lewica zarejestrowała swoją listę w okręgu sieradzkim. „Chcemy, żeby każdy mógł żyć po swojemu”

W poniedziałek rano Lewica zarejestrowała swoją listę kandydatów w okręgu nr 11. Przedstawiciele komitetu dostarczyli do sieradzkiej komisji wyborczej prawie 10 tys. podpisów poparcia. — Udało się! 15 października każdy, kto ma serce po lewej stronie i marzy o lepszej Polsce, będzie mógł zagłosować na Lewicę! — mówi Paulina Matysiak, posłanka z Kutna i liderka listy.

- R E K L A M A -

Lewica w okręgu nr 11, który obejmuje zachodnią część województwa łódzkiego, wystawi 24 kandydatów. Znajdują się na niej członkowie Nowej Lewicy i partii Razem, a także bezpartyjna reprezentantka ZNP. Parytet, czyli stosunek liczby kobiet do mężczyzn, wyniósł 50%.

Lewica to wolność! Chcemy, żeby każdy mógł żyć po swojemu i cieszyć się równymi prawami. Wolność rozumiemy także jako usługi publiczne na wysokim poziomie, bo dzięki sprawnemu transportowi publicznemu, tanim mieszkaniom na wynajem czy dostępnym żłobkom nic nie stanie już na drodze do godnego życia i spełniania marzeń! — przedstawia Paulina Matysiak.

- R E K L A M A -

Drużyna Lewicy jest różnorodna. Mamy wielu młodych kandydatów i kandydatek — najmłodsza ma 21 lat — a także starszych z cennym doświadczeniem. Na naszej liście są studenci, samorządowcy, aktywiści, związkowcy, specjaliści w swoich dziedzinach. A łączy nas wspólny cel: uczynić Polskę bezpiecznym i dobrym miejscem do życia! — mówi Marek Gryglewski, wiceprezydent Pabianic, który startuje z miejsca drugiego.

Jesteśmy gotowi, by przywrócić w Polsce normalność. Ale nie chodzi tylko o stan naszego państwa sprzed 2015 roku. Chodzi o normalność na miarę XXI wieku, normalność, w której nie musimy się martwić o mieszkanie, godną płacę i nasze podstawowe prawa. Wiemy jak to zrobić i zrobimy to po 15 października! — dodaje Michał Pietrzak, zamykający podium listy Lewicy w regionie.

- R E K L A M A -

W składaniu dokumentów i podpisów uczestniczyło także dwoje innych kandydatów: Rafał Grabski, członek sztabu wojewódzkiego Lewicy i zarządu łódzkiego partii Razem, oraz Anna Sikora, liderka partii Razem w Sieradzu.

Skład listy KW Nowa Lewica w okręgu sieradzkim:

1. Paulina Matysiak
2. Marek Gryglewski
3. Michał Pietrzak
4. Kacper Błaszczyk
5. Arkadiusz Andrzejczak
6. Anna Sikora
7. Aneta Czajka
8. Adrian Skoczylas
9. Monika Kościan
10. Małgorzata Powązka
11. Sebastian Walczak
12. Julia Krokosz
13. Grzegorz Miłosz
14. Rafał Grabski
15. Eliza Mielczarek
16. Maciej Piekarski
17. Anna Pajęcka
18. Bartosz Menesewicz
19. Zdzisława Lewicka
20. Henryk Wójtowicz
21. Ewa Krawczyk
22. Sandra Mikołajczyk
23. Piotr Ciuborski
24. Iwona Kaźmierska-Małyska

(informacja prasowa Lewicy)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: