reklama
reklama

Lider AgroUnii apelował w Kutnie do polityków. „Musi powstać rząd obrony narodowej” [ZDJĘCIA]

Dziś w Kutnie odbyła się konferencja prasowa z udziałem lokalnych struktur AgroUnii. W Mieście Róż pojawił się również lider ugrupowania, Michał Kołodziejczak. Głównym tematem była obecna sytuacja geopolityczna.

- R E K L A M A -

W spotkaniu z dziennikarzami, które odbyło się na Placu Piłsudskiego w Kutnie, udział wzięli między innymi Michał Kołodziejczak, Tomasz Marciniak i Adrian Stępień.

– Witam Państwa na tym pięknym kutnowskim rynku. Jeździmy po Polsce od trzech tygodni, rozmawiamy z ludźmi i widzimy co dzieje się na świecie. Widzimy tę trudną sytuację. Apelujemy do wszystkich polskich polityków, że w Polsce powinien jak najszybciej powstać rząd obrony narodowej. Rząd, który zjednoczy i opozycję, i tych których rządzą – mówił Michał Kołodziejczak.

- R E K L A M A -

Lider AgroUnii nawiązał także do działań Rosji i złowieszczych zapowiedzi Władimira Putina dotyczących między innymi użycia bomby atomowej.

– Władimir Putin mówi, że nie powstrzyma się przed niczym. Jak trzeba to zaatakuje, jak trzeba to zrzuci bombę atomową. Jak trzeba będzie, to zrobi jeszcze większy pobór niż 300 tysięcy osób, jak teraz. Odpowiedź Polski musi być jasna. Odpowiedzią Polski musi być nie tylko pokazywanie swojej siły w sposób militarny, ale przede wszystkim w taki sam sposób jak 102 lata, jak zostało to zrobione w obronie przed agresorem z tej samej strony. Rząd na czele, którego stanął Wincenty Witos był przyczyną tego, że Polska obroniła się przed tą napaścią ze wschodu. Potrafili zjednoczyć od lewa do prawa wszystkich opcje polityczne – dodawał Kołodziejczak. – Apeluję i proszę nie tylko do polityków, ale także do Polaków, z tego kutnowskiego rynku, gdzie jest pięknie i spokojnie, żeby tak samo było w naszym kraju. Żeby skończyć z tą napaścią jednych na drugich, lewej strony na prawą stronę. Jeśli my nie poukładamy swoich relacji, to będzie bardzo niedobrze. Trzeba skończyć z tą polityką. To nie czas na spory i na waśnie.

- R E K L A M A -
Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii (fot. Łukasz Stasiak/PanoramaKutna.pl)

Głos zabrał także Tomasz Marciniak, który mówił o sytuacji polskiej edukacji i ostatnich wypowiedzi wiceministra Tomasza Rzymkowskiego dotyczących zarobków nauczycieli.

– Chciałbym odnieść się do tej skandalicznej wypowiedzi wiceministra Rzymkowskiego, który w Polsacie stwierdził, że średnia płaca nauczycieli to jest siedem tysięcy złotych na rękę. To jest nieprawda. Nauczyciel dyplomowany mając jeden etat zarabia 3,5 tysiąca złotych. Będziemy jako Agrounia przeciwstawiali się mówieniu nieprawdy – mówił Tomasz Marciniak.

– Sytuacja w szkolnictwie nie jest łatwa, zarobki nie są wysokie. Są problemy nawet z tym, żeby obsadzać nauczycieli na stanowiskach dyrektorskich. Problem nauczycieli polega też na tym, że muszą pracować w kilku szkołach. Ja znam takich, którzy muszą pracować nawet w pięciu placówkach – dodawał Marciniak.

Dziś o 18:00 w Zajeździe Basior w Skłótach odbędzie się otwarte spotkanie z udziałem Michała Kołodziejczaka, a także mieszkańców powiatu kutnowskiego i całego regionu.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: