reklama
reklama

„Likwidacja OCP budzi społeczne oburzenie”. Joński interweniuje u premiera Morawieckiego

Poseł Dariusz Joński interweniuje u premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie likwidacji Odcinka Ciąży Powikłanej w Kutnie. – To budzi ogromne społeczne oburzenie – argumentuje poseł.

- R E K L A M A -

Jak czytamy w piśmie, w związku z zaakceptowaną przez Wojewodę Łódzkiego likwidacją Odcinka Ciąży Powikłanej w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o.o., która budzi ogromne społeczne oburzenie, mając na uwadze stworzenie realnego zagrożenia dla zdrowia i życia matek i nienarodzonych dzieci, poseł Joński zwrócił się do premiera z serią pytań:


  1. Czy akceptuje Pan społecznie szkodliwą decyzję Wojewody – przedstawiciela administracji rządowej, będącego organem nadzoru nad działalnością jednostek samorządu terytorialnego, o likwidacji tak potrzebnej części Oddziału Ginekologiczno – Położniczego KSS sp. z o.o.?
  2. Kto poniesie odpowiedzialność w przypadku nieudzielenia specjalistycznej pomocy lekarskiej w celu ratowania życia matki i dziecka?
  3. Kiedy Wojewoda Łódzki wyda zarządzenie o uchyleniu akceptacji wniosku Prezesa Kutnowskiego Szpitala Samorządowego o zmniejszeniu liczby łóżek na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym?
  4. Czy zaproponuje Pan rządowe wsparcie dla poprawy sytuacji Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o., jak może to mieć miejsce w innych placówkach samorządowej służby zdrowia?

Panie Premierze, takie są oczekiwania mieszkańców powiatu kutnowskiego. Nie wolno ich lekceważyć. Dlatego proszę o niezwłoczną odpowiedź na moją interpelację. W poniedziałek, 24 lutego 2020 r. o godzinie 17.00 spotykamy się z mieszkańcami, aby rozmawiać o przyszłości kutnowskiego szpitala – komentuje D. Joński.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: