Likwidują kolejowe połączenia do i z Kutna. Posłanka Matysiak pisze do władz województwa. „Jestem oburzona”

Od połowy marca drastycznie zmniejszona ma zostać ilość kursów łączących województwo łódzkie i wielkopolskie, a dokładniej Koło-Kutno. Interwencję w tej sprawie podjęła posłanka Paulina Matysiak (Razem).

- R E K L A M A -

Jak mówi posłanka z Kutna, od marcowej korekty rozkładu jazdy drastycznie ograniczona została oferta na odcinku Krzewie – Kutno. Z dotychczasowych czterech par pociągów, od dnia 15 marca br. zostanie tylko jedna. W tej kwestii napisała do Marka Woźniaka – Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Grzegorza Schreibera, Marszałka Województwa Łódzkiego.


Jestem oburzona, że organizatorzy transportu na styku Łódzkiego i Wielkopolski nie podjęli żadnych widocznych działań, aby osiągnąć porozumienie w zakresie funkcjonowania regionalnego transportu kolejowego na odcinku Koło – Kutno. Zamiast utrzymania rozkładu jazdy, przynajmniej na dotychczasowym poziomie, podjęta została decyzja o praktycznej likwidacji połączeń na odcinku Krzewie – Kutno. Jest to taktyka wygaszania popytu, której skutki nietrudno przewidzieć. Dla nikogo nie jest atrakcyjna jedna para pociągów, ponieważ nie ma możliwości dojechania do pracy/szkoły i powrotu – napisała do Marszałków Województwa Wielkopolskiego i Łódzkiego.

- R E K L A M A -

Jak się okazuje, od marca pociągi na trasie Krzewie – Kutno będą jeździć w następujących godzinach: Krzewie 15:58 – Kutno 16:19 oraz Kutno 17:57 – Krzewie 18:13.


Kto ma korzystać z tych połączeń? Czy nie jest to prosta droga do tego, żeby to połączenie zlikwidować? – pyta posłanka Paulina Matysiak. – Wobec powyższego apeluję o natychmiastowe zawieszenie tej skrajnie szkodliwej decyzji dla mieszkańców pogranicza Łódzkiego i Wielkopolski. Jednocześnie apeluję do Panów o niezwłoczne osiągniecie porozumienia w zakresie funkcjonowania połączeń stykowych na odcinku Koło – Kutno. 

- R E K L A M A -

Posłanka Matysiak, jak sama mówi, ze swojej strony deklaruje wszelką pomoc w celu osiągnięcia porozumienia, którego efektem będzie utrzymanie połączeń na tej trasie przynajmniej na dotychczasowym poziomie.

Pragnę zaprosić Panów do udziału w posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Walki z Wykluczeniem Transportowym 6 marca 2020 o godz. 12:00 (sala nr 04A, bud. U, ul. Wiejska 4/6/8, Warszawa). Liczę, że wspólnie znajdziemy satysfakcjonujące obie strony rozwiązanie tego problemu – komentuje P. Matysiak.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: