reklama
reklama

#Łódzkie gra w szachy. Dwie szkoły z regionu w projekcie (FOTO)

Wśród 90 szkół i przedszkoli, które biorą udział w projekcie Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Skierniewicach pt. „#Łódzkie gra w szachy” znajdują się dwie placówki z powiatu kutnowskiego: Szkoła Podstawowa im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie i Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Andersa w Nowem.

Celem projektu jest dostarczenie nauczycielom innowacyjnych i efektywnych narzędzi do codziennej pracy z dziećmi, zwiększenie umiejętności matematycznych dzieci w zakresie logicznego i analitycznego myślenia, rozwiązywania problemów, orientacji przestrzennej i koncentracji, oraz wsparcie społecznego i emocjonalnego rozwoju dzieci.

- R E K L A M A -

W ramach projektu delegowani nauczyciele odbyli bezpłatny 120 godzinny e-learningowy kurs doskonalący przygotowujący do prowadzenia zajęć gry w szachy, uczestniczyli w webinariach na temat rozwiązań metodycznych nauki gry w szachy i otrzymali publikację dotyczącą metodyki nauki gry w szachy i ćwiczeń dla uczniów. Placówki zostały wyposażone w 10 kompletów szachów dla dzieci, 10 zegarów szachowych, szachy ogrodowe i szachy demonstracyjne.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: