reklama
reklama
reklama
reklama

Łódzkie Królewskie / Piknikowo i Sportowo

17 i 18 czerwca wydarzenie odbędzie się na terenie zrekonstruowanego niedawno grodziska w Tumie, a 25 czerwca na dziedzińcu Hotelu Podklasztorze w średniowiecznych murach klasztoru Opactwa Cystersów w Sulejowie. Oba miejsca zostały dofinansowane z Funduszy Europejskich. Weekendy z rycerstwem i turniejami sportowymi zapowiadają się bardzo atrakcyjnie.

- R E K L A M A -

Łódzkie Królewskie

Zamki i grody są nieodłącznym elementem kultury naszych przodków, ich dorobku artystycznego i architektonicznego. Stanowią świadectwo minionych wieków. Dzięki renowacjom współfinansowanym przez Fundusze Europejskie chronione jest dziedzictwo kulturowe. Okres wakacji to znakomity czas, by zwiedzić te wyjątkowe miejsca, wziąć udział w niezwykłych wydarzeniach i poczuć powiew historii. W czerwcu w ramach cyklu letnich wydarzeń plenerowych organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego odbędzie się event „Europejski Zjazd Rycerstwa”, któremu będą towarzyszyły pikniki „Piknikowo i Sportowo, Aktywnie i Zdrowo z Województwem Łódzkim”.

Aktywnie i zdrowo

Na mieszkańców województwa łódzkiego oraz turystów, którzy wybiorą się na piknik do Tumu oraz Sulejowa będą czekały niespodzianki i różnorodne aktywności. Udział w imprezach jest bezpłatny. W sobotę 17 czerwca od godz. 14.00 historyczny tumski obóz zostanie otwarty dla zwiedzających. Odbędzie się prezentacja rzemiosł dawnych, ekspozycja uzbrojenia, turniej łuczniczy i turniej walk dla chętnych zwiedzających. W niedzielę, 18 czerwca, po mszy św. w Archikolegiacie Najświętszej Marii Panny i św. Aleksego barwny korowód przejdzie do grodziska w Tumie. Tam od godz. 13.00 czekać będzie moc atrakcji. Piknik w Sulejowie rozpocznie się o 11.30. Podklasztorze i zespół XII-wiecznego Opactwa to idealna sceneria dla takiego wydarzenia. Rozległe tereny dawnej Puszczy Pilickiej i niezwykły klimat klasztoru sprawią, że uczestnicy imprezy poczują, jak fascynującą epoką było średniowiecze. Podczas pikników rozegrany zostanie Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. Dla najmłodszych zorganizowano strefę z animacjami i niespodziankami, wśród których znajdą się kolorowe dmuchane place zabaw XXL. Oprócz podziwiania pojedynków rycerskich uczestnicy imprez będą mogli spróbować wybornego jedzenia i wziąć udział w jarmarkach. Organizatorzy zapraszają na ciepłe i zimne przekąski, napoje i słodycze. Miłośnicy lokalnych przysmaków znajdą coś dla siebie w strefie kulinarnej Kół Gospodyń Wiejskich. Nie zabraknie tam pysznych produktów regionalnych. W Tumie rozstrzygnięty zostanie również konkurs kulinarny „Bitwa Regionów”. Po południu o godz. 16.00 odbędzie się koncert folkowej grupy „Daj ognia”, a wieczorem o godz. 19.00 na scenie pojawi się zespół „Sound’n’Grace”. W Sulejowie zaśpiewa Mateusz Ziółko, który dostarczy uczestnikom pikniku niezapomnianych emocji.

- R E K L A M A -

Biznes w Łódzkiem z Funduszami Europejskimi

W trakcie pikniku wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanej strefy Funduszy Europejskich. Będzie można dowiedzieć się, jak działają na ziemi łódzkiej i jak zmieniają życie jej mieszkańców. Bogatą ofertę zaprezentują jednostki samorządu województwa łódzkiego. Konsultacje i spotkania z beneficjentami Funduszy Europejskich pozwolą uzyskać odpowiedzi na pytania z zakresu dofinansowań i realizowanych projektów. Każdy zainteresowany będzie mógł dowiedzieć się, jak pozyskać dotację na założenie własnej firmy, jak zdobyć pożyczkę na rozwój przedsiębiorstwa, a także jak wygląda realizacja projektu. Każdy może znaleźć swoją szansę na rozwój z Funduszami Europejskimi, wystarczy po nie sięgnąć.

Pikniki to wspaniała okazja, aby spędzić czas z najbliższymi oraz dowiedzieć się więcej o Funduszach Europejskich i zacząć rozwijać swoją firmę w Łódzkiem. Na liście beneficjentów Funduszy Europejskich znajdują się duże i małe przedsiębiorstwa, placówki związane z kulturą i edukacją, ośrodki sportu oraz popularne miejsca rekreacji. Fundusze Europejskie aktywnie przyczyniają się do rozwoju każdego powiatu w województwie łódzkim i poprawiają jakość życia jego mieszkańców.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: