Łowcy Burz ostrzegają przed ekstremalnymi zjawiskami. Alert najwyższego stopnia

Łowcy Burz Łódzkie ostrzegają mieszkańców Kutna i powiatu kutnowskiego przed ekstremalnie silnymi zjawiskami pogodowymi, jakie mogą wystąpić w ciągu najbliższych godzin. Dla naszej okolicy wydano najwyższy, trzeci stopień ostrzeżenia.

Niż, ochrzczony mianem orkanu Eunice przez Niemiecką Służbę Meteorologiczną, sieje spustoszenie w Wielkiej Brytanii i na wybrzeżach Francji i Belgii. Porywy znacznie przekraczają prognozy – na Wyspach odnotowano poryw aż 197 km/h! We Francji natomiast notuje się porywy po 160 km/h.

- R E K L A M A -

Wiatr w porywach do 115 km/h

– Oczywiście tak silne porywy u nas nie wystąpią, jednak przed nami wietrzna noc i jeszcze bardziej wietrzny dzień. W nocy wiatr zacznie osiągać już 70 km/h i narastać, żeby w ciągu dnia wiać w porywach do 100 – 105 km/h w obszarze stopnia 2 oraz powyżej tych wartości w obszarze stopnia 3. Niewykluczone, że na północy województwa wiatr osiągnie wartości około 115 km/h! – informują Łowcy Burz Łódzkie.

Do tego, w Polsce prognozowane jest przejście nocnych burz. Niewykluczone, że dotrą i do naszego województwa (obszar objęty najwyższym stopniem zagrożenia), ale nie powinny osiągać takiej siły jak te z wczorajszego poranka. Jeśli coś się w tej materii zmieni, będziemy o tym informować.

- R E K L A M A -

Jak zabezpieczyć się przed wichurą?

Widzieliśmy zarówno 17 stycznia jak i wczoraj co wiatr robi z niezabezpieczonymi przedmiotami (fruwający styropian itp.), zatem zabezpieczcie dziś wszelkie przedmioty, które wiatr może porwać, aby nie stały się dodatkowym zagrożeniem dla ludzi i mienia. Nie parkujcie w pobliżu drzew, billboardów, reklam. Uważajcie na drogach (zwłaszcza kierowcy TIR-ów, ale nie tylko). Jeśli nie musicie wychodzić z domu, pozostańcie w nim.

Uprzedzając pytania – niż ten może (ale nie musi!) okazać się silniejszy i groźniejszy niż Nadia, która nawiedziła nas 30 stycznia br.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: