reklama
reklama
reklama
reklama

Ludzkie dramaty wokół nas. Szlachetna Paczka odwiedza rodziny (ZDJĘCIA)

Wolontariusze Szlachetnej Paczki z powiatu kutnowskiego, zaczęli już odwiedzać rodziny zgłoszone do tegorocznej edycji projektu. Poznają ich historie, a przede wszystkim wspólnie szukają sposobu pomocy, który pozwoli na zmianę ich trudnej sytuacji.

- R E K L A M A -

Odwiedzamy głównie osoby starsze, samotne, samodzielnych rodziców, osoby chore i niepełnosprawne, następnie opisane historie Rodzin trafią do bazy Rodzin, której publikacja nastąpi 13 listopada 2021 – mówi Justyna Szymańska z kutnowskiej Szlachetnej Paczki.

Smutne historie – słyszą ich co roku tysiące

„Pani Maria ma 75 lat. Cukrzyca, nadciśnienie, niedotlenienie, bieda – to jej życiowy czwórbój w samotności i i bólu. Ma 11 zł na przeżycie dnia. Rachunki rosną, recepty się tylko wydłużają. Nie ma na opał na zimę, ma kurtkę, ale cienką. Bardziej niż głodu, boi się zimna.” TO PRAWDZIWA HISTORIA.

- R E K L A M A -

Wolontariusze Szlachetnej Paczki słyszą ich co roku tysiące. Niestety. Półtora miliona Polaków żyje w nędzy, w warunkach stanowiących bezpośrednie zagrożenie dla psychofizycznego rozwoju człowieka. A obecna pandemia może podwoić tę liczbę.

Szlachetna Paczka stworzyła Raport o biedzie

Raport powstał po to, by upomnieć się o tych, którzy biedni byli już wcześniej,
zanim pojawił się koronawirus, często całe życie.

- R E K L A M A -

To również prawdziwe historie, które dzieją się wokół nas, często w sąsiedztwie. Niektóre tak dramatyczne, że ciężko w nie uwierzyć. Otwórz oczy. I serce. Bo w tym roku wsparcie dla najsłabszych jest potrzebne jak nigdy wcześniej.

Nadal też prowadzimy poszukiwanie rodzin, które w tym roku zostaną włączone do projektu Szlachetnej Paczki.

Rodzina nie może się sama zgłosić do udziału w programie. Mogą to zrobić ośrodki pomocy społecznej, szkoły, przedszkola, stowarzyszenia, ale też osoby prywatne.

Jeśli w Waszej okolicy znajduje się ktoś, kto potrzebuje pomocy, może rodzina, osoba samotna, do której powinna dotrzeć Szlachetna Paczka, prosimy o zgłoszenie za pośrednictwem Wolontariusza Szlachetnej Paczki poprzez wypełnienie zgody na kontakt z wolontariuszami.

Zgodę można pobrać na stronie www.szlachetnapaczka.pl

Rodzina zgłoszona, powinna podpisać formularz zgody.

Do Szlachetnej Paczki włączane są Rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Docieramy do prawdziwej biedy – tej niezawinionej, ukrytej, a nie tej, która krzyczy, domaga się i żąda pomocy. Mądrą pomoc otrzymują Ci potrzebujący, którzy mimo słabości walczą o zmianę swojej sytuacji, nie są bierni, nie czekają na jałmużnę. Ale również Ci, którzy nie poradzą sobie sami – ubodzy seniorzy czy niepełnosprawni. Paczka ma być dla nich umocnieniem w ich zmaganiach, przywróceniem nadziei i wiary w bezinteresowną dobroć ludzi.

zdjęcia: Szlachetna Paczka powiatu kutnowskiego

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: