reklama
reklama
reklama
reklama

Łukasz Wójcik w pięknym stylu zdobył tytuł Mistrza Polski

Kutnianin Łukasz Wójcik w pięknym stylu zdobył Szybowcowe Mistrzostwo Polski w Klasie Otwartej. To już kolejny sukces podniebnego reprezentanta Kutna.

- R E K L A M A -

W sobotę zakończyły się Szybowcowe Mistrzostwa Polski w Klasie Otwartej. Od 15 sierpnia rozgrywane były na lotnisku w Lesznie, w których startowało ponad 70 zawodników w trzech szybowcowych klasach. Pogoda pozwoliła na rozegranie aż siedmiu konkurencji. Kutnianin Łukasz Wójcik w pięknym stylu wywalczył tytuł Mistrza Polski, wygrywając trzy konkurencje, dwa razy będąc drugim i od drugiej konkurencji prowadził aż do końca zawodów z dużą przewagą punktową nad konkurentami.

Ceremonia dekoracji odbyła się o godz. 22.00 na lotnisku Aeroklub Leszczyński . Dokonywała jej m.in. p.Adela Dankowska, ikona polskiego szybownictwa. Pierwszym Wicemistrzem Polski został Jakub Barszcz, a drugim Karol Staryszak

- R E K L A M A -

Mój start w tych zawodach stał pod znakiem zapytania bowiem nie dysponowałem szybowcem, na którym mógłbym latać. Dzięki wsparciu kutnowskiej firmy Polfarmex S.A. miałem możliwość wypożyczyć najnowszej klasy szybowiec JS3. Dzięki wysokiej formie i równym lataniu po raz drugi zdobyłem tytuł Mistrza Polski w Klasie Otwartej i powiększyłem moją kolekcję medalową. Dziękuję mojemu partnerowi Jakubowi Barszczowi, z którym współpraca zarówno w powietrzu, jak i na ziemi układała się bardzo dobrze. To były ostatnie zawody w tym sezonie i z niecierpliwością i nadzieją czekam na przyszły sezon. W tym miejscu także kieruję słowa podziękowania Miastu Kutno, Klinice Kolasiński, Curcuma i WW Reklama, za wsparcie, dzięki któremu mam możliwość sięgać po najwyższe sportowe trofea – komentuje Łukasz Wójcik, szybowcowy Mistrz Polski.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: