Magia skrzypiec wśród róż. Basia Kawa wystąpiła w sercu Kutna [ZDJĘCIA]

Za nami ostatni koncert tegorocznego 48. Święta Róży. Na Placu Wolności wystąpiła Basia Kawa. Usłyszeć można było niebanalny wokal i piękne brzmienie skrzypiec.

- R E K L A M A -

Podczas dzisiejszego popołudnia na Placu Wolności i Placu Piłsudskiego wystąpili Orkiestra na Dużym Rowerze, Dixie Tigers Band, Wisła Hot 4. Na zakończenie koncertów „Muzyka Wśród Róż” na scenie na Placu Wolności w otoczeniu róż wystąpiła Basia Kawa, która zafundowała publiczności magiczne brzmienia skrzypiec. Raz było żywiołowo, raz nostalgicznie.

Basia Kawa – kilka słów o artystce

Basia od zawsze była blisko muzyki, jej rodzinny dom był wypełniony dźwiękami. Pierwsze skrzypce otrzymała od dziadka, który był jej pierwszym nauczycielem gry na instrumencie. Tata artystki odkrył w niej talent wokalny. Nie tylko wspierał ją, gdy brała udział w regionalnych konkursach, ale też komponował dla niej piosenki.

- R E K L A M A -

Jako 7-latka Basia odniosła festiwalowy sukces i udzieliła pierwszego wywiadu dla telewizji. Kilkanaście lat później Basia Kawa posiadała już 2 dyplomy Akademii Muzycznej w Gdańsku (skrzypce oraz jazzowy wokal) i koncertowała z własnym repertuarem po całej Polsce. Występowała m.in. w TVP Polonia, TVP3 Lublin, TVP3 Rzeszów, Radio Gdańsk, Polskie Radio Katowice, Polskie Radio Lublin.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: