reklama

Magia świąt w gminie Kutno. Święty Mikołaj odwiedził Wysoką Wielką! – ZDJĘCIA

Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Wysokiej Wielkiej. Najmłodsi byli zachwyceni uroczystością, ogromne wydarzenie, które zgromadziło dzieci z sołectwa i z pobliskiej szkoły.

W dniu 9 grudnia 2023 r. w sali OSP Wysoka Wielka odbyła się wyjątkowa uroczystość, która zgromadziła dzieci z okolicznego sołectwa oraz dzieci z pobliskiej Szkoły Podstawowej im. Walk Bohaterów nad Bzurą we Wroczynach. Gościliśmy też dzieci, które przyjechały do nas nawet z Krakowa. Spotkanie Mikołajkowe zostało zorganizowane przez KGW Wysoka Wielka p. Elżbietę, Ewę, Aleksandrę, Karolinę i Marzenę oraz przez Panią Sołtys sołectwa Wysoka Wielka Karolinę Zajączkowską przy wsparciu Prezesa OSP Jerzego Konopińskiego. Swoją obecnością zaszczycili nas także Wójt Gminy Kutno Pani Justyna Jasińska, Pani Dyrektor Beata Cieślak, Prezes Koła Łowieckiego nr 1 „Rogacz” w Łodzi, przedstawiciele Banku Pekao Oddział Kutno oraz przedstawiciel firmy EXPOM Krośniewice.

- R E K L A M A -

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 14.00 i trwała do godziny 19.00. Gości przywitała Pani Sołtys oraz Pani Wójt. Pani Sołtys podziękowała rodzicom za to, że zdecydowali się spędzić to sobotnie popołudnie wspólnie mieszkańcami Wysokiej Wielkiej. Przywitała rodziców, sponsorów, zaproszonych gości, ale najserdeczniej dzieci, które w tym dniu są najważniejsze. Przekazała głos animatorom z Oratorium im. Bł. Michała Rua w Woźniakowie, którzy wspólnie z DJ wprowadzili dzieci w świąteczny nastrój. Program uroczystości był niezwykle bogaty począwszy od dekoracji pierników, ubierania choinki po poczęstunek dla dzieci i rodziców.

Kolejne z atrakcji to malowanie twarzy, spotkanie z policjantami dotyczące bezpieczeństwa w życiu codziennym oraz w ruchu drogowym oraz gry i zabawy oraz konkursy z nagrodami dla dzieci. O godzinie 17.00 odbył się przepiękny, wzruszający koncert kolęd i pastorałek z wykonaniu Chóru Wroczyńskie Nutki prowadzonego przez Panią Joannę Majtczak.

- R E K L A M A -

Głos pięknych, świątecznych kolęd i pastorałek dotarł także do Świętego Mikołaja, który odwiedził tego wieczoru także nasze dzieci. Każde dziecko otrzymało świąteczną paczkę, która została przygotowana ze środków KGW oraz dzięki hojności naszych sponsorów. Dzieci wraz z rodzicami mieli także możliwość zrobienia wspólnego zdjęcia ze Świętym Mikołajem. Uśmiech długo gościł na twarzach dzieci i rodziców. Spotkanie to było również okazją do wspólnych rozmów, wspomnień oraz miejscem integracji dzieci jak i dorosłych. To wielki szczyt sprawić radość dzieciom, ale także spotkać się i wspólnie spędzić miło czas w świątecznej atmosferze. Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom za okazaną pomoc  finansową i rzeczową.

„Ogromne podziękowania i życzenia zdrowych, pogodnych, radosnych i obfitych w łaski Świąt Bożego Narodzenia kierujemy do naszych sponsorów. Z własnych środków nie bylibyśmy w stanie zapewnić dzieciom tak różnorodnych i bogatych prezentów oraz przygotować ponad 100 paczek dla naszych milusińskich. Kierujemy podziękowania do sponsorów, dzięki którym mogliśmy zakupić paczki” – mówiła Elżbieta Konopińska, przewodnicząca KGW.

Podziękowania dla sponsorów:

1. Bank Pekao Oddział Kutno
2. Koło Łowieckie nr 1 „Rogacz” w Łodzi
3. Expom Krośniewice
4. Radny Gminy Kutno Jerzy Kostrzewa
5. Pani Sołtys Sołectwa Wysoka Wielka Karolina Zajączkowska
6. DS Smith Polska
7. Animex K4
8. Uma Investments Sp. z o.o. Kutno (Kellogs)
9. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu
10. Państwowe Gospodarstwo Leśne Nadleśnictwo Kutno.

Wydarzenie było prowadzone przez p. Karolinę, która skierowała także podziękowania do:

- R E K L A M A -
  1. Komenda Powiatowej Policji w Kutnie
  2. Animatorzy z Woźniakowa
  3. Pani Justyna Jasińska Wójt Gminy Kutno
  4. Dyrektor Szkoły Podstawowej im Walk Bohaterów nad Bzurą we Wroczynach
  5. Joanna Majtczak założyciel Chóru Wroczyńskie Nutki
    oraz do p. fotograf Izabela Szara i wszystkich członkiń KGW, które włączyły się w zorganizowanie tego pięknego wydarzenia.

(nadesłane)
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: