Magistrat po raz kolejny walczy z „kopciuchami”. Są dotację na wymianę starych pieców

Można już zgłaszać wnioski do programu dotacji na wymianę źródeł ciepła w Kutnie. Nabór potrwa do 31 sierpnia lub do wyczerpania puli pieniędzy zadysponowanej na dotacje. Mieszkańcy mogą otrzymać dofinansowanie w kwocie, maksymalnie 50 procent całej wartości inwestycji, ale nie więcej niż 3000 złotych.

W tym roku obowiązuje zmiana, bo dotacji nie otrzymamy na wymianę starego pieca węglowego, na nowy piec węglowy, na przykład na eko-groszek.

– Idąc krok dalej i dostosowując się do coraz wyższych norm ekologicznych, zmieniamy nieco zasady udzielania dotacji. Pieniądze będą przyznawane jedynie właścicielom gospodarstw domowych, w których stare piece węglowe będą zastępowane bardziej ekologicznymi źródłami ciepła. Na przykład piecami: olejowymi, gazowymi, elektrycznymi, na biomasę m.in. pellet czy pompami ciepła – tłumaczy Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

- R E K L A M A -

Do tej pory na kutnowski program dotacji do wymiany źródeł ciepła Miasto wydało prawie 1 100 000 złotych. Dzięki temu, z pomocy przy domowej inwestycji skorzystało 375 gospodarstw domowych.

Większość z korzystających z dotacji zamieniała do tej pory tradycyjne piece węglowe na ogrzewanie gazowe. Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszyły się piece na eko-groszek. Jeszcze mniejsza liczba mieszkańców decydowała się na montaż pomp ciepła lub pieców na biomasę.

- R E K L A M A -

Wszelkie potrzebne dokumenty do złożenia wniosku, można pobrać klikając w poniższe odnośniki. Pliki do pobrania:

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: