reklama
reklama
reklama
reklama

Mają we krwi sport i pomaganie. Udana akcja krwiodawstwa na stadionie

Za nami kolejna udana akcja krwiodawstwa w Kutnie. W weekend na stadionie miejskim odbyła się pierwsza edycja akcji „Mamy sport we krwi”.

- R E K L A M A -

Podczas sobotniego wydarzenia chęć oddania krwi zgłosiło aż 40 osób. Nie wszyscy jednak mogli podzielić się życiodajną cieczą.

– Zarejestrowanych zostało 26 osób, a krew oddało 19 osób. Łącznie oddano 8,5 litra krwi. 14 osób z grupą krwi A Rh+, które zgłosiły się do oddania krwi decyzją Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi zostały odesłane z powodu nadmiaru tej grupy krwi w magazynach. Podziękowania dla krwiodawców i organizatorów – mówi Robert Feliniak z kutnowskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi.

- R E K L A M A -

– Chciałam serdecznie podziękować wszystkim krwiodawcom oraz osobom zaangażowanym w akcję krwiodawstwa podczas piłkarskiej inauguracji rundy wiosennej w Kutnie. Należy podkreślić, że jest to pierwsza edycja akcji „Sport mamy we krwi” i będziemy chcieli kontynuować tę szczytną inicjatywę – mówi Agnieszka Makuła, współorganizatorka akcji z ramienia KS Kutno.

Wszyscy krwiodawcy zostali obdarowani gadżetami, upominkami oraz słodkim poczęstunkiem. Dodatkowo odbyło się losowanie wejściówek do Aquaparku Kutno, biletów na mecze KS-u Kutno oraz szalików kutnowskiego klubu.

- R E K L A M A -

Przypominamy, że krew można oddać między innymi w Punkcie Krwiodawstwa przy Placu Piłsudskiego w Kutnie. Rejestrować można się od wtorku do piątku w godzinach 7.30 – 11.30. W poniedziałek punkt jest nieczynny.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: