reklama

Majówka na drogach, kierowców obserwować będzie policyjny śmigłowiec!

Trwa długi majowy weekend. Policjanci apelują o ostrożność i zapowiadają wzmożone kontrole. Sytuacje na drogach obserwować będzie policyjny śmigłowiec!

Na głównych szlakach komunikacyjnych przebiegających przez województwo łódzkie służbę przez najbliższe pełnić będą policjanci w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory. W ruch pójdą urządzenia do pomiaru prędkości. Sytuacja monitorowana będzie z pokładu policyjnego śmigłowca.

- R E K L A M A -

– Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę za kierownicą. Bezpieczeństwo na drogach zależy w dużej mierze od tych, którzy się po nich poruszają – mówią policjanci.

Wypoczywając nad wodą zachowajmy szczególną ostrożność, również podczas łowienia ryb, by uniknąć nieplanowanej kąpieli, która przy obecnej temperaturze wody może być bardzo niebezpieczna. Zwracajmy uwagę zwłaszcza na bawiące się na brzegu dzieci. Wypływając łódką, kajakiem, rowerem wodnym lub żaglówką sprawdźmy ich stan techniczny, upewnijmy się, czy na wyposażeniu jednostki jest sprawny sprzęt ratunkowy taki jak: koło i kamizelki ratunkowe. Przed wypłynięciem poinformujmy najbliższych o przewidywanej porze powrotu.

- R E K L A M A -

Podczas długiego majowego weekendu nad naszym bezpieczeństwem będą czuwać policjanci, jednak bezpieczny wypoczynek w dużej mierze zależy od nas samych.

źródło: KWP Łódź

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: