Majówka na drogach. Kierowców obserwuje policyjny śmigłowiec

Działania „Majowy Weekend 2019” potrwają do niedzieli. W przypadku tegorocznego weekendu wystarczyło wziąć trzy dni urlopu, by mieć dziewięć dni wolnego. Można zatem trochę popodróżować. W związku z tym można spodziewać się zwiększonego ruchu samochodów osobowych.

Podczas akcji, oprócz trzeźwości kierowców, funkcjonariusze baczną uwagę zwracać będą na drogowe wykroczenia. Szczególnie te, które są najbardziej niebezpieczne. Przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa czy nieprawidłowe przewożenie dzieci.

W zainteresowaniu funkcjonariuszy będą też najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też policjanci zwrócą uwagę na pieszych przechodzących poza wyznaczonymi przejściami czy też poruszających się po zmroku bez elementów odblaskowych.

Mundurowi kontrolują również ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, gdyż w czasie długiego weekendu majowego będą obowiązywać ograniczenia ruchu tych pojazdów – 30 kwietnia i 2 maja od godziny 18 do 22, natomiast 1 i 3 maja od 8 do 22.

W działaniach bierze udział policyjny śmigłowiec, z pokładu którego policjanci również będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Sprawdzamy czy nie doszło do zakłóceń w ruchu, a także możemy dostrzec, czy kierowcy pojazdów nie popełniają wykroczeń. Z góry lepiej widać i możemy typować pojazdy do kontroli drogowej, przekazując informację załogom będącym w radiowozach – komentują policjanci.

Życzymy wszystkim udanego wypoczynku, a wybierającym się w podróż bezpiecznego dojazdu jak i powrotu z miejsca przeznaczenia. Przypominamy również, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od rozsądnego zachowania wszystkich uczestników ruchu: kierowców, motocyklistów, rowerzystów i pieszych.

Nie przegap: