KulturaMajówka w Kutnie. Dziś będzie patriotycznie i muzycznie. Sprawdź program

Majówka w Kutnie. Dziś będzie patriotycznie i muzycznie. Sprawdź program

Kutno nie zwalnia tempa podczas długiego majowego weekendu! Drugi dzień świętowania zapowiada się wyjątkowo intensywnie. Z jednej strony będzie patriotycznie i podniośle, z drugiej koncertowo i widowiskowo. Organizatorzy zadbali o to, by każdy znalazł coś dla siebie. Sprawdź program Majówki w Kutnie.

- reklama -

Majówka w Kutnie – co będzie się działo?

Sobotnie wydarzenia rozpoczną się w biało-czerwonych barwach. Już przed południem mieszkańcy spotkają się na stadionie miejskim, skąd wyruszy uroczysty przemarsz z imponującą, 100-metrową flagą narodową.

- reklama -

O godzinie 11:30 uczestnicy przejdą na Plac Piłsudskiego, gdzie w samo południe odbędzie się oficjalne podniesienie flagi państwowej i odegranie hymnu. Odbędzie się także „Bieg ku Biało-Czerwonej”, który wystartuje o 12:30 i połączy sportową rywalizację z patriotycznym charakterem dnia.

– Chciałbym zaprosić, w  szczególności mieszkańców Kutna, do uczestniczenia w naszych wydarzeniach Kutnowskiej Majówki. Będzie patriotycznie, będzie historycznie, będzie wiele atrakcji dla dzieci, ale także będzie koncertowo. Zapowiada się naprawdę moc atrakcji – mówi prezydent Kutna Mariusz Sikora.

- reklama -

Popołudnie i wieczór przyniosą zupełnie inne emocje, tym razem muzyczne. Na stadionie przy ulicy Kościuszki 26 zaplanowano koncerty, które mają przyciągnąć liczną publiczność.

Na scenie pojawi się zespół Loka (17:30), następnie raper B.R.O. (19:00), a gwiazdą wieczoru będzie Oskar Cyms (20:30), jeden z najpopularniejszych młodych wokalistów w Polsce. Jak podkreśla dyrektor Kutnowskiego Domu Kultury Radosław Rojewski, taki zestaw artystów ma szansę trafić w gusta wielu mieszkańców i zapewnić dobrą zabawę.

Festiwal Saski pełen atrakcji

W sobotę Kutno przeniesie się również w czasie. Pałac Saski oraz okoliczna przestrzeń miejska wypełnią się wydarzeniami inspirowanymi XVIII wiekiem. Tegoroczna odsłona historycznego projektu odbywa się pod hasłem „Król i jego rzemieślnicy” i oferuje szeroki wachlarz atrakcji od pokazów dawnych zawodów i warsztatów edukacyjnych, przez rekonstrukcje historyczne i inscenizacje z efektami pirotechnicznymi, aż po koncerty i specjalne strefy tematyczne. Pełny program Festiwalu Saskiego znajdziesz TUTAJ.

Nie zabraknie też stałych punktów majówkowego programu. Przez cały weekend Plac Piłsudskiego tętni życiem dzięki Jarmarkowi Majowemu i strefie gastronomicznej, gdzie można spróbować różnorodnych potraw i spędzić czas w mniej formalnej atmosferze. Na najmłodszych i tych, którzy szukają rozrywki, czeka lunapark Felner przy Manhattanie.

2 MAJA

Plac Piłsudskiego / Park Traugutta
12:00 – Patriotyczna Majówka
Dzień Flagi
Bieg ku Biało-Czerwonej

Plac Piłsudskiego
18:00–22:00 – Alvee Deejay / Cool Party

Koncerty – Scena Stadion (ul. Kościuszki 26)
17:30 – Loka
19:00 – B.R.O
20:30 – Oskar Cyms

- reklama -

Najnowsze wiadomości: