reklama
reklama
reklama
reklama

Mali i duzi kutnianie pobiegli przez miasto, Zielona Oś oficjalnie otwarta! – ZDJĘCIA

Zielona Oś Miasta została dziś oficjalnie otwarta! Z tej okazji dziś na terenach zielonych przy Al. ZHP odbyła się duża sportowa impreza – „I Bieg Doliną Rzeki Ochni”.

- R E K L A M A -

Z okazji otwarcia tej dużej inwestycji turystyczno-rekreacyjnej i sportowej w dolinie rzeki Ochni, posadzono drzewo. Tulipanowiec został wkopany przez władze miasta na czele z prezydentami Zbigniewem Burzyńskim, Jackiem Boczkają i Zbigniewem Wdowiakiem oraz przewodniczącym rady miasta Mariuszem Sikorą. W tym wydarzeniu udział wzięli m.in. inwestorzy odpowiedzialni za Zieloną Oś czy naczelnik wydziału inwestycji UM Kutno Wija Łukomska.

Oficjalnemu otwarciu Zielonej Osi towarzyszył I bieg doliny rzeki Ochni. Zapisało się na niego łącznie około 360 uczestników: biegaczy i miłośników nordic walking. Do biegu zgłosiło się 100 dzieci, które rywalizowały w biegach dziecięcych na dystansach 100 i 200 metrów. To właśnie najmłodsi zawodnicy rozpoczęli zmagania w Parku Nad Ochnią już o godzinie 11:00. Bieg główny z ponad 200 uczestnikami rozpoczał się punktualnie w południe.

- R E K L A M A -

Start i meta biegu głównego również zlokalizowane były w Parku Nad Ochnią. Trasę w dużej mierze stanowiła nowo powstała ścieżka rekreacyjna. Biegacze pobiegli nią do ulicy Sienkiewicza, by później zawitać na ulicach: Królewskiej, Kościuszki, Barlickiego, Plac Piłsudskiego, Narutowicza i Barei skąd znów skręcili w ścieżkę rekreacyjną, którą dobiegli na Józefów. Później terenami zielonymi wrócili do Parku Nad Ochnią.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, dla których przygotowano wiele ciekawych stoisk m.in. berlinkowóz od Animexu. Ponadto były m.in. strefa morsowania, stoisko Lasów Państwowych, który przygotował gry i zabawy oraz stoisko Urzędu Miasta, gdzie można było przynieść zużyte baterie, by otrzymać za nie gadżety Kutna – Miasta Róż. Dodatkowo animacje dla dzieci zapewnił Leo Market, a porad dotyczących zieleni udzielili eksperci z dziedziny ogrodnictwa.

- R E K L A M A -

Poszukajcie się na zdjęciach:- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: