Malowanie kostki brukowej – funkcjonalne rozwiązanie w zasięgu Twoich rąk

Kostka brukowa cieszy się ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona użytkowników. Można napotkać ją w bardzo wielu miejscach, zarówno o charakterze prywatnym, jak i publicznym. Uważana jest za jeden z najbardziej trwałych, niezniszczalnych materiałów. Jednak z biegiem czasu, w toku normalnej amortyzacji, farba na kostce brukowej blaknie i traci intensywność swoich barw. Zamiast wymieniać sprawny materiał, warto postawić na malowanie kostki brukowej. Kto maluje kostki brukowe? Z jakim kosztem wiąże się malowanie kostki brukowej? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy!

- R E K L A M A -

Dlaczego warto pomalować kostkę brukową, zamiast ją wymieniać?

Renowacja kostki brukowej, która polega na jej malowaniu, nie jest zabiegiem skomplikowanym. Co więcej, na doskonałe efekty końcowe nie musimy długo czekać- malowanie jest usługą niezwykle sprawną i kompleksową. Co jednak najważniejsze, pomalowanie kostki brukowej jest o wiele tańsze niż wymiana całej kostki brukowej na nową. Chodniki, podjazdy czy wszelkie inne miejsca wykończone kostką brukową, narażone są na promieniowanie UV, niekorzystne warunki atmosferyczne, ujemne temperatury, przez co z czasem intensywność wybarwienia nałożonej na kostkę farby to po prostu blaknie.  Ponowne malowanie przywraca dawny blask i doskonały wygląd kostki brukowej w mgnieniu oka, dzięki czemu kostka prezentuje się jak nowa.

Kiedy maluje się kostkę brukową?

Warto znać odpowiedź na pytanie, kiedy powinno się malować kostkę brukową. Jest to jeden z najbardziej popularnych sposobów na właściwą organizację ruchu drogowego, pracy, czy zasad postępowania i bezpieczeństwa w wielu miejsc o różnorodnym charakterze. Kostka brukowa właściwie pomalowana najczęściej oznacza miejsca parkingowe, miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych czy inne, specjalnie oznakowane i wydzielone strefy oddane do ogólnego użytku.To także praktyka, która niezwykle często spotykana jest w bardzo wielu firmach oraz zakładach produkcyjnych, która wyjątkowo efektywnie usprawnia wykonywanie pracy. Linie na kostce brukowej bardzo często malowane są w celu wyznaczenia miejsc pracy, miejsc do parkowania czy tras dla pojazdów i ścieżek dla pieszych. To jednak tylko kilka najbardziej popularnych przykładów.

- R E K L A M A -

Ile kosztuje malowanie kostki brukowej i kto wykonuje tego rodzaju usługę?

Koszt malowania kostki brukowej uzależniony jest przede wszystkim od powierzchni, która ma zostać pomalowana, ilości nałożonych warstw farby, jak również charakteru konkretnych przestrzeni. To, w jakim miejscu ma zostać pomalowana kostka brukowa, będzie także warunkować o tym, na kim ciąży obowiązek wykonania tego rodzaju usług. 

Dla przykładu, miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych to powierzchnia, której pomalowanie to koszt mniej więcej 250 zł. Obowiązek malowania i odświeżania miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych, jak również standardowych miejsc parkingowych należy do zarządców dróg, także tych wewnętrznych. 

- R E K L A M A -

Malowanie kostki brukowej wykonują profesjonalne przedsiębiorstwa wyznaczone przez właściwych zarządów. Cena ustalana jest na podstawie przetargów publicznych, jeśli malowane mają być powierzchnie kostki brukowej o charakterze publicznym. Z całą pewnością malowanie kostki brukowej jest o wiele tańsze niż jej całkowita wymiana na nową. Szacuję się w ogólnym rozrachunku, że odświeżenie 10 m2 kostki brukowej to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych.

Materiał partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: