Małżeństwa z gminy Strzelce świętowały Diamentowe i Złote Gody. Wójt Grabowski wręczył im medale! [ZDJĘCIA]

Dziś w gmachu Urzędu Gminy Strzelce miejsce miało wyjątkowe wydarzenie. Wójt Tomasz Grabowski wręczył medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Świętowano Diamentowe i Złote Gody!

- R E K L A M A -

Ten dzień wielu mieszkańcom gminy Strzelce na długo zapadnie w pamięci, a wszystko za sprawą pięknej uroczystości związanej z wręczeniem medali za długoletnie pożycie małżeńskie.

Diamentowe Gody obchodzili Państwo:
–Marian i Helena Starczewscy,
–Wincenty i Kazimiera Pawlikowscy.

- R E K L A M A -

Złote Gody obchodzili Państwo:
–Wiesław i Grażyna Kałębasiak,
–Franciszek i Teresa Kłopotowscy,
–Marian i Danuta Kłosik,
–Wiesław i Bożena Kruglak,
–Władysław i Anna Kubryn,
–Jerzy i Jadwiga Wiesner,
–Wojciech i Teresa Wypyszyńscy.

Zgromadzonych jubilatów przywitał wójt gminy Strzelce, który następnie w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, wręczył małżonkom medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Jak podkreślał, taki medal małżonkowie otrzymują raz w życiu, z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego. Ci, którzy obchodzą 60-lecie, medalu co prawda powtórnie nie otrzymują, lecz zasługują na szczególne uznanie.

- R E K L A M A -

– Ponad pół wieku temu przyrzekaliście sobie wzajemnie, że uczynicie wszystko, aby Wasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. Przyrzeczenia dotrzymaliście, czego dowodem jest dzisiejsza uroczystość. Te wspólne przeżyte lata to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego. To również wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związek małżeński – mówił Tomasz Grabowski, Wójt Gminy Strzelce.

Jak podkreślał wójt, udział w takiej uroczystości to dla wszystkich ogromny zaszczyt, a te szczególne jubileusze są dowodem na to, jak ważna w życiu jest miłość i bliskość drugiej osoby.

– Nie sztuką jest pokochać, sztuką jest wytrwać. Jeśli zatem ktoś wytrwał ponad pół wieku w małżeństwie i nie uległ pokusie łatwych rozwiązać, dokonał wielkiej sztuki. Dziś, dziękując Wam za to, wyrażam swój podziw i uznanie. Życzę Wam, Drodzy Państwo, długich i pogodnych lat życia. Życzę wszystkiego najlepszego w następnych latach. Idźcie przez życie z dobrocią w sercu, otoczeni ludźmi, których kochacie – dodawał włodarz gminy Strzelce.

Po oficjalnym wręczeniu medali i upominków były toast, tort z efektownymi świecami, a także wspólne zdjęcia i życzenia!


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: