reklama
reklama

Mamy komunikat GDDKiA w sprawie przebudowy na Łąkoszynie. Wiemy, do kiedy potrwają utrudnienia

Wiadomo już jak długo potrwają utrudnienia na skrzyżowaniu ul. Objazdowej, Bitwy pod Kutnem, Sklęczkowskiej i Łąkoszyńskiej. GDKKiA podała też zakres prac, jakie będą tam przeprowadzone.

- R E K L A M A -

W poniedziałek ruszyła przebudowa skrzyżowania DK 92 i DK 60 z droga wojewódzką 702,, czyli ulic: Objazdowej, Bitwy pod Kutnem, Sklęczkowskiej i Łąkoszyńskiej w Kutnie. W związku z tym w rejonie skrzyżowania przez najbliższy rok będą występowały tam ograniczenia w ruchu.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na DK60 od strony miasta (ul. Bitwy pod Kutnem) z ruchu została wyłączona jezdnia zachodnia na odcinku ok. 100 metrów, a jazda w obu kierunkach będzie się odbywała po drugiej jezdni. Z kolei na ulicy Łąkoszyńskiej (DK60) od strony Krośniewic na długości blisko 130 metrów wyłączony został pas do jazdy na wprost i w prawo, zaś jazda będzie możliwa po pasie, który służył do skręcania w lewo. Nie będzie można także korzystać z pasa prawoskrętu.

- R E K L A M A -

Podobnie jest po wschodniej stronie skrzyżowania, gdzie na ul. Sklęczkowskiej na odc. ok. 230 metrów wyłączony z użytkowania będzie pas dla skręcających w prawo, czyli do miasta. Również na drodze wojewódzkiej pojawią się zmiany. Na odcinku blisko 230 metrów jezdnia będzie zwężona niemal o połowę, przy czym wyjeżdżający w prawo w DK 92 nie będą mogli korzystać z pasa włączenia. Całość sterowana będzie światłami.

Skrzyżowanie DK60,92 i DW702, to jeden z najbardziej newralgicznych punktów na tzw. starej trasie między Warszawą i Poznaniem. Inwestycja ma na celu poprawę płynność ruchu i bezpieczeństwo.

- R E K L A M A -

Po zakończeniu prac na skrzyżowaniu pojawią się dodatkowe pasy do skrętu w prawo: między innymi z ulicy Łąkoszyńskiej (DW 702) i Bitwy pod Kutnem (DK60a). Wzdłuż drogi krajowej 60/92 (ulice: Objazdowa i Sklęczkowska), po obu jej stronach, wybudowane zostaną ścieżki rowerowe z możliwością ruchu pieszego.

Na ulicy Bitwy pod Kutnem zostanie wyznaczone przejście dla pieszych, którego wcześniej tu nie było, zaś sygnalizacja świetlna zostanie dostosowana do nowych warunków.

– Należy także dodać, że całość skrzyżowania będzie lepiej oświetlona, a przebudowane odcinki dróg, o łącznej długości blisko 850 metrów będą miały nośność 11,5 tony na oś pojazdu, a więc najwyższą z wymaganych. Wykonawca ma 12 miesięcy na realizację kontraktu, od chwili podpisania umowy, co oznacza, że prace mają się zakończyć w maju przyszłego roku – informuje Maciej Zalewski, główny specjalista ds. komunikacji GDDKiA.

Wykonawcą jest firma Strabag, a koszt przebudowy skrzyżowania, to ok. 5,4 mln złotych.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: