Masaże relaksacyjne

Masaże relaksacyjne są uwielbiane przez wiele osób. To łagodniejsza forma klasycznego masażu, która daje wiele korzyści. Pozwala odstresować się po całym dniu pracy i po intensywnych ćwiczeniach. Co ciekawe, wiedzę na temat masażu relaksacyjnego zawdzięczamy chińczykom. Na przestrzeni lat zaczęły powstawać coraz ciekawsze techniki i rodzaje masaży. Aktualnie można liczyć na wiele odmian relaksacyjnego masażu, który dobierzemy do swoich oczekiwań. Jakie rodzaje są najpopularniejsze? O czym warto wiedzieć? Jaki wpływ ma masaż relaksacyjne na nasze ciało i nastrój?

- R E K L A M A -

Masaż relaksacyjny – rodzaje

Wśród najbardziej znanych rodzajów masażu relaksacyjnego, wyróżnić można:

  • Masaż ziołowymi stemplami
  • Masaż gorącymi kamieniami
  • Masaż stopami
  • Masaż shiatsu
  • Masaż balijski
  • Masaż tajski
  • Masaż hawajski
  • Masaż Abhyanga

Bez względu na wybrane rozwiązanie, można taki masaż urozmaicić. W tym wypadku specjaliści stosują specjalne olejki do masażu, muszle tygrysie lub pałki bambusowe. Im większe zaangażowanie masażysty, tym więcej zapłacimy za usługę. Jednakże pamiętajmy o tym, że masaże relaksacyjne to doskonały relaks dla ciała i duszy. 

- R E K L A M A -

Jakie korzyści daje masaż relaksacyjny?

Warto wiedzieć, że masaż tego typu usprawnia krążenie krwi i pobudza gruczoły potowe. Dzięki temu szybciej zwalczymy stany zapalne w organizmie, zmniejszymy też rozstępy i blizny. Miłośnicy masażu relaksacyjnego wskazują, że można liczyć także na lepsze ukrwienie tkanek, co wpływa na pobudzenie metabolizmu. Jak widać, taki masaż może mieć spore znaczenie w leczeniu i zapobieganiu otyłości. 

Masażysta stosuje tutaj ruchu głaskania, rozcierania i ugniatania. Usprawniają one transport składników odżywczych. W efekcie nasza cera staje się bardziej napięta i elastyczna. Tkanka łączna z kolei jest mniej podatna na zmiany zwyrodnieniowe. Co jeszcze warto docenić? Za pomocą regularnych masaży, odbudowa uszkodzonych chrząstek w układzie kostno-stawowym przebiega szybciej i efektywniej. Szybko odczujemy poprawę samopoczucia i zechcemy kolejny raz skorzystać z masażu relaksacyjnego. Okazuje się, że masaż wpływa na wzrost endorfin, czyli hormonów szczęścia. Dochodzi do obniżenia kortyzolu odpowiadające za stres. 

- R E K L A M A -

Kto może skorzystać z masażu relaksacyjnego? 

Z masażu relaksacyjnego może skorzystać praktycznie każdy. Masaż ten jest polecany osobom ze wzmożonym napięciem nerwowym i mięśniowym. Na szeroką skalę korzystają z niego sportowcy, którzy chcą zregenerować mięśnie po treningu. Jeżeli zabieg wykonuje profesjonalista, sesja może być częścią szerszej terapii schorzeń, takich jak zaburzenia snu, stany depresyjne cukrzyca, zmiany zwyrodnieniowe stawów itp.

Gdy czujemy, że nasze ciało i umysł domagają się odpoczynku, postawmy na masaż relaksacyjny. Do wyboru mamy liczne propozycje, które z pewnością przypadną nam do gustu. Nie możemy pominąć skorzystania z oferty doświadczonego masażysty, który doskonale zna się na rzeczy. Taka osoba pomoże nam wybrać idealny masaż dla siebie. 

Masaż relaksacyjny ma bardzo dobry wpływ na samopoczucie i zdrowie. Skupiamy się na odpoczynku i zapominamy o troskach dnia codziennego. Ogromne znaczenie ma też to, że nasze ciało szybciej się regeneruje po treningach i wysiłku. Zaletą jest to, że z masażu skorzystać mogą mężczyźni i kobiety w każdym wieku. W codziennym pędzie często zapominamy o swoich potrzebach. Jeśli chcemy mieć chwilę dla siebie i zniwelować stres, warto rozważyć profesjonalny masaż relaksacyjny. To ukojenie nie tylko dla ciała, lecz także dla naszej duszy. 

Materiał partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: