Masz leasing lub wynajmujesz samochód? Pomyśl o ubezpieczeniu GAP!

Ubezpieczenie GAP to coraz popularniejsza forma polisy, dla ludzi użytkujących samochód w leasingu, kredycie lub najmie. Czym jest GAP? Dlaczego warto pomyśleć o polisie? Kiedy będzie potrzebna i co właściwie daje? Zapraszamy do poradnika!

- R E K L A M A -

Ubezpieczenie GAP czyli co?

GAP, czyli Guaranteed Asset Protection, oznacza „Gwarantowane Zabezpieczenie Wartości Pojazdu”. Polisa stanowi ochronę, która pomaga w pokryciu różnicy między wartością Twojego pojazdu a kwotą do zapłacenia, w przypadku kradzieży lub całkowitego zniszczenia samochodu. W przypadku takiej nieprzyjemnej sytuacji, standardowa polisa ubezpieczeniowa OC pokrywa jedynie wartość, na jaką pojazd został wyceniony w momencie wypadku lub kradzieży. Najczęściej to wartość znacznie niższa niż ta, którą faktycznie wydałeś na zakup pojazdu. Statystyki mówią że wartość nowego samochodu w ciągu kilku pierwszych lat od zakupu może spaść nawet o 40-50%!

Dlaczego potrzebujesz GAP na swój samochód?

Samochód w leasingu, najmie lub kredycie to bardzo popularna forma korzystania z pojazdów, jednak ich wartość spada lawinowo już w momencie wyjazdu z salonu. Co miesiąc płacisz więc stałą ratę, pomimo tego, że wartość pojazdu spada wraz z jego rosnącym wiekiem, przebiegiem i zużyciem. W razie kradzieży czy wypadku, ubezpieczyciela nie interesuje ile zapłaciłeś za samochód, czy ile był warty w momencie podpisania umowy. Ważna jest jego wartość w momencie wystąpienia zdarzenia. Tutaj zabezpieczeniem będzie dla Ciebie polisa GAP!

- R E K L A M A -

Standardowe ubezpieczenie pokrywa wartość pojazdu w momencie zdarzenia, a ubezpieczenie GAP pokryje pozostałą kwotę spłaty kredytu. W ten sposób unikasz spłaty rat, za samochód, którego już nie posiadasz! GAP jest więc zabezpieczeniem zarówno dla leasingodawcy, jak i właściciela pojazdu.

Kiedy GAP będzie Ci potrzebny?

Jest kilka wiodących przypadków, w których taka polisa może być szczególnie przydatna.

- R E K L A M A -
  • Zakup nowego samochodu – wartość pojazdu spada niemal od razu po jego zakupie, a polisa pozwoli tego uniknąć i skutecznie zabezpieczyć się na wypadek przykrych zdarzeń.
  • Wynajem samochodu – GAP uzupełnia standardową polisę, która najczęściej pokrywa tylko podstawowe elementy w przypadku wynajmowania pojazdów.
  • Pożyczenie samochodu – nieszczęścia lubią się zdarzać w najmniej oczekiwanym momencie. Nikt z nas nie chce pożyczyć samochodu od rodziny czy przyjaciół i pokrywać kosztów w razie wypadku lub kradzieży. GAP pomaga poradzić sobie z takimi przypadkami.

Jakie pojazdy możesz ubezpieczyć w ramach GAP?

Polisą GAP mogą zostać objęte przeróżne typy pojazdów:

  • Samochody osobowe,
  • Kampery,
  • Skutery i motocykle,
  • Samochody ciężarowe do 3,5 tony.

Czy są pojazdy, których nie ubezpieczysz?

GAP ma swoje ograniczenia. Nie możesz ubezpieczyć pojazdów przeznaczonych do:

  • Najmu krótkoterminowego,
  • Zarobkowego transportu osób,
  • Nauki jazdy i szkoleń,
  • Służb uprzywilejowanych,
  • Rajdów.

Gdzie kupić GAP i dowiedzieć się szczegółów?

Możesz zapytać agenta ubezpieczeniowego, skorzystać z porównywarek, ale możesz też postawić na specjalistów w tej dziedzinie. Wejdź na stronę Ubezpieczenie GAP i sprawdź oferty od wiodących ubezpieczycieli. Nasz formularz przeprowadzi Cię krok, po kroku przez cały proces, a w razie pytań – nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania!

materiał partner

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: