Masz psa lub kota? Magistrat przekazał ważną informację. To pokłosie pandemii

W Kutnie w tym roku nie będą dofinansowywane zabiegi sterylizacji i kastracji zwierząt właścicielskich. Taka decyzja, to pokłosie pandemii i obostrzeń, które doprowadziły do zmniejszenia budżetu miasta na 2021 rok.

Miasto musi oszczędzać na zadaniach, których nie ma obowiązku realizować. Kastracji i sterylizacji zwierząt właścicielskich akurat według prawa nie musimy wykonywać. Oczywiście, jeśli sytuacja związana z epidemią się ustabilizuje i budżet miasta będzie stabilniejszy, to będziemy chcieli wrócić do wspierania mieszkańców finansowo przy takich zabiegach, bo to również pomoc w walce z bezdomnością zwierząt – komentuje Kamil Klimaszewski z biura prasowego Urzędu Miasta Kutno.

- R E K L A M A -

Warto jednak podkreślić, że cały czas wykonywane będą zabiegi sterylizacji i kastracji zwierząt bezdomnych z terenu miasta. Proces ten będzie przebiegał tak, jak w latach poprzednich. Jednocześnie UM Kutno informuje, że w 2021 roku nie będzie również wprowadzać podatku od zwierząt właścicielskich.

W związku z tym, że nie możemy mieszkańcom pomóc w kastracji i sterylizacji, nie będziemy również wprowadzać podatku od zwierząt właścicielskich, aby dodatkowo nie obciążać budżetów domowych. Być może będzie to jakaś forma rekompensaty – wyjaśnia Klimaszewski.

- R E K L A M A -

Tylko w ubiegłym roku dofinansowania pomogły zrealizować 568 zabiegów kastracji i sterylizacji zwierząt właścicielskich. Miasto rocznie przeznacza około 200 tysięcy złotych na utrzymanie bezdomnych czworonogów odłowionych z terenu Kutna, a także na walkę z bezdomnością zwierząt.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: