Maturzyści pojawili się w komendzie kutnowskiej policji (ZDJĘCIA)

Policjanci z kutnowskiej komendy wspólnie z przedstawicielami Wydziału Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi spotkali się z uczniami klas maturalnych. Maturzyści podczas spotkania dowiedzieli się o wymaganiach stawianych przed kandydatami, którzy chcą wstąpić w szeregi Policji.

Spotkanie odbyło się 28 listopada 2022 roku na terenie kutnowskiej komendy. Istotą spotkań było przede wszystkim przedstawienie młodzieży, jakie są wymagania, aby zostać policjantem oraz jakie możliwości daje służba w tej formacji. Podkreślono również fakt, że w codziennej służbie policjanta bardzo ważna jest chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, empatia oraz duża odporność psychiczna, gdyż na co dzień stróże prawa spotykają się ze stresującymi sytuacjami, które niejednokrotnie zagrażają życiu lub zdrowiu. Zaznaczyli jednak, że satysfakcja z wykonywanej pracy rekompensuje wszelkie minusy. Na spotkanie z młodzieżą przyjechali przedstawiciele Wydziału Doboru Komendy Wpjewódzkiej Policji w Łodzi. którzy poprowadzili spotkanie i odpowiadali na wszystkie pytania młodych ludzi. Maturzyści mieli okazję również przymierzyć sprzęt którzy policjanci na co dzień używają w służbie i porozmawiać z pirotechnikiem policyjnym. Chętnych nie brakowało.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat doboru do służby w Policji wejdź tutaj ! AKTUALNOŚCI – Wydział Doboru KWP w Łodzi (policja.gov.pl)Nie przegap: