Mężczyzna zaatakował 10-latka w biały dzień! Został aresztowany

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Żychlinie zatrzymali 30-latka podejrzanego o rozbój na 10-letnim chłopcu. Zebrane przez policjantów dowody pozwoliły sądowi na aresztowanie podejrzanego. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

- poniżej dalsza część artykułu -

Do zdarzenia doszło 11 maja 2021 roku około godziny 17.00 na jednej z ulic w Żychlinie. Policjanci ustalili, że gdy 10-letni chłopiec wracał do domu, został zaatakowany przez dorosłego mężczyznę, który wykręcił mu ręce.

- poniżej dalsza część artykułu -

Napastnik wyciągnął chłopcu telefon komórkowy z kieszeni i uciekł. Chłopiec z płaczem wrócił do domu i opowiedział o wszystkim rodzicom, którzy powiadomili policję. Mundurowi niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy i zabezpieczyli dowody związane z tą sprawą.

„Determinacja policjantów w ustaleniu sprawcy przyniosła efekty. 12 maja 30-letni mieszkaniec Żychlina został zatrzymany przez funkcjonariuszy i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci odzyskali również skradziony telefon komórkowy. Zebrane w sprawie dowody pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutu rozboju” – mówi podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

- poniżej dalsza część artykułu -

Za to przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 14 maja 2021 roku sąd zdecydował, że podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklamaopen