reklama

Miał ponad 2,5 promila alkoholu i spowodował kolizję w Kutnie

Ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie miał sprawca kolizji drogowej w Kutnie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

- R E K L A M A -

29 maja 2023 roku po godzinie 16 oficer dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zderzeniu drogowym w Kutnie. Na miejsce pilnie udali się mundurowi. Po dotarciu na miejsce okazało się, że sprawca zdarzenia jest kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie alkomatem w organizmie 53-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego wykazało ponad dwa i pół promila alkoholu.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 53-latek z renault w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości między pojazdami uderzył w zaparkowany wzdłuż drogi pojazd bmw. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

- R E K L A M A -

Mieszkaniec powiatu kutnowskiego stracił już prawo jazdy, a za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia. Mężczyzna odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej.

Przypominamy, alkohol znacznie utrudnia prawidłową ocenę sytuacji na drodze. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego!

(KPP Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: