Miała prawie 30 tys. „lewych” papierosów w domu, 62-latka w rękach policji

Ponad 28 tys. sztuk papierosów i 2 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz 3 litry alkoholu niewiadomego pochodzenia zabezpieczyli kutnowscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Szacunkowe uszczuplenie Skarbu Państwa wynosi ponad 26 tysięcy złotych. 62-letnia właścicielka kontrabandy odpowie za paserstwo akcyzowe.

Policjanci z kutnowskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej monitorując środowisko przestępcze podejrzewali, że w jednym z mieszkań na terenie Kutna prowadzona jest działalność nielegalnego handlu papierosów i alkoholu.

- R E K L A M A -

29 marca 2018 roku wspólnie z funkcjonariuszami Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego zapukali do drzwi wytypowanego mieszkania. Funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia należące do 62-letniej mieszkanki Kutna. Znaleziono tam ponad 28 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, 2 kg tytoniu oraz 3 litry alkoholu niewiadomego pochodzenia – wylicza st. asp. Edyta Machnik z KPP Kutno.

Wstępne obliczenia wskazują, że z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego Skarb Państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie w wysokości 26 tysięcy złotych. Kobieta odpowie za paserstwo akcyzowe. Grozi za to kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

- R E K L A M A -

źródło: KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: