reklama
reklama
reklama
reklama

Miasto Kutno po raz kolejny wspiera szpital. Przekazano pieniądze na zakup ważnego sprzętu (ZDJĘCIA/WIDEO)

Miasto Kutno po raz kolejny wspiera Kutnowski Szpital Samorządowy. Dziś podpisano umowę na przekazanie kolejnego dofinansowania na sprzęt dla kutnowskiej lecznicy.

Miasto Kutno po raz kolejny wspiera Kutnowski Szpital Samorządowy. Dziś podpisano umowę na przekazanie kolejnego dofinansowania na sprzęt dla kutnowskiej lecznicy.

- R E K L A M A -

Z dziennikarzami na konferencji prasowej spotkali się dziś prezydent Kutna Zbigniew Burzyński, przewodniczący Rady Miasta Kutno Mariusz Sikora, prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego Artur Gur oraz kierownik biura prasowego UM Kutno Joanna Brylska.

— Spotkaliśmy się, aby podpisać umowę na przekazanie kolejnej dotacji na doposażenie w sprzęt używany w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym. W tym przypadku chodzi o sterylizator. Może to nie jest sprzęt medyczny, ale jest niezbędny w szpitalu — mówił podczas konferencji prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

- R E K L A M A -

Jak dodawał włodarz Miasta Róż, miejski samorząd od wielu lat wspomaga Kutnowski Szpitala Samorządowy. — Wspomagaliśmy, wspomagamy i będziemy wspomagać szpital. Do tej pory od 2016 roku przekazaliśmy około 4 mln złotych między innymi na przebudowę SOR-u, wejścia głównego do szpitala czy zakup laparoskopu — wyliczał Z. Burzyński.

Zadowolenia z miejskiego wsparcia nie ukrywał Artur Gur, prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

- R E K L A M A -

— To nie jest pierwsza okazja, gdy spotykamy się z panem prezydentem w podobnych okolicznościach (związanych z przekazaniem dofinansowania – przyp.red.) — mówił Artur Gur.

Prezes kutnowskiej lecznicy poinformował, że obecnie w placówce są 2 sterylizatory, ale „są bardzo stare i notorycznie się psują”.

— Dwa, trzy miesiące temu zwróciłem się do prezydenta o pomoc i dofinansowanie zakupu sterylizatora. My dokładamy drugą połowę ze swoich pieniędzy, bo taki sprzęt kosztuje prawie 400 tysięcy złotych. Mam nadzieję, że nowy sprzęt będzie służył przez kilkanaście lat — komentował A. Gur.

Podczas konferencji głos zabrał także Mariusz Sikora, przewodniczący Rady Miasta Kutno, który podkreślał, że to „ważny dzień dla mieszkańców Kutna i pacjentów szpitala”.

— Przekazujemy niemałe środki, w ostatnich latach było to ok. 4 mln złotych. Samorząd miasta Kutno pomaga, a rada miasta jest temu przychylna. Zachęcam, żeby inne gminy z powiatu kutnowskiego też dołączyły się do pomocy i wtedy będzie jeszcze więcej nowego sprzętu — mówił Mariusz Sikora.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: