Mieszkańcy boją się o bezpieczeństwo i piszą do GDDKiA. Chcą sygnalizacji świetlnej

W okolicach przejścia dla pieszych w Bedlnie co jakiś czas dochodzi do poważnych, a nawet tragicznych wypadków. Mieszkańcy boją się o swoje bezpieczeństwo i zamierzają złożyć petycję dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Sołtys Kazimierek Zbigniew Jagniątkowski i radny Rady Gminy Bedlno Tomasz Ryczkowski interweniują w sprawie ich zdaniem niebezpiecznego przejścia dla pieszych w Bedlnie i zbierają podpisy pod petycją do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad .

- R E K L A M A -

Składamy petycję o pilną interwencję i podjęcie działań zmierzających do zainstalowania sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych znajdującym się przy skrzyżowaniu drogi krajowej nr 92 z drogą wojewódzką nr 583 w Bedlnie – czytamy na wstępie petycji.

Jak twierdzą jej autorzy, przejście dla pieszych w Bedlnie stanowi drogę dla mieszkańców między innymi do Urzędu Gminy Bedlno, szkoły, przedszkola, sklepów, poczty, kościoła, cmentarza czy przychodni lekarskiej.

- R E K L A M A -
14 kwietnia w Bedlnie w okolicach przejścia dla pieszych doszło do kolejnego groźnego wypadku.

Jagniątkowski i Ryczkowski przypominają, że 14 kwietnia tego roku w okolicy przejścia dla pieszych w Bedlnie została potrącona mieszkanka gminy Bedlno, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Chcielibyśmy zaznaczyć, że to nie był pierwszy wypadek w tym miejscu. W trosce o zdrowie i życie mieszkańców gminy Bedlno, w szczególności dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkoły i przedszkola, aby uniknąć tragicznych i nieszczęśliwych zdarzeń, apelujemy o podjęcie działań mających na celu jak najszybsze rozpoczęcie budowy sygnalizacji świetlnej we wcześniej wymienionej lokalizacji – czytamy w dalszej części petycji.

- R E K L A M A -

Jak do sprawy ustosunkuje się GDDKiA? Do tematu związanego z budową sygnalizacji świetlnej w Bedlnie jeszcze powrócimy.

Z inicjatywy Zbigniewa Jagniątkowskiego i Tomasza Ryczkowskiego, zbierane są podpisy pod petycją do GDDKiA.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: