Mieszkańcy otrzymali tabliczki na domy. Podsumowanie konkursu Samorządowej Spółdzielni Socjalnej (ZDJĘCIA)

Dziś w sercu Kutna, w pawilonie muzealno-wystawienniczym na Placu Wolności nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Tabliczka na Twój Dom”. To kolejne przedsięwzięcie promujące System Identyfikacji Miejskiej Miasta Róż.

Aby otrzymać tabliczkę należało stworzyć w dowolnej technice drzewo genealogiczne rodziny będącej właścicielem domu, zdjęć historycznych związanych z miastem Kutno lub napisać spójny tekst – opowieść, wspomnienie lub opis ciekawej historii związanej z naszym miastem. Do rozdania było 150 tabliczek.

Zabawa organizowana przez Samorządową Spółdzielnię Socjalną przy pomocy Muzeum Regionalnego w Kutnie cieszyła się sporym zainteresowaniem i jej podsumowanie nastąpiło dziś, w piątek 2 grudnia w pawilonie muzealno-wystawienniczym pod Placem Wolności. Przed oficjalnym rozdaniem tabliczek do mieszkańców zwrócił się prezes Samorządowej Spółdzielni Socjalnej Dariusz Lenarczyk, który dziękował za udział w konkursie. Głos zabrał także wiceprezydent Kutna Zbigniew Wdowiak, a na sali obecny był między innymi Michał Adamski, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta.

— Kutno jako Miasto Róż ma System Identyfikacji Miejskiej i zależy nam, aby wszyscy mieszkańcy mieli takie tabliczki na swoich domach. Stąd narodziła się idea tego przedsięwzięcia. Cieszę się, że udało nam się to zrealizować i że było takie zainteresowanie — mówił wiceprezydent Kutna Zbigniew Wdowiak.

Następnie kilku mieszkańców otrzymało specjalne upominki od dyrektora Muzeum Regionalnego w Kutnie Grzegorza Skrzyneckiego, a później z rąk wiceprezydenta Wdowiaka i prezesa Lenarczyka do mieszkańców trafiły charakterystyczne różowe tabliczki.

Zadanie publiczne było realizowane dzięki wsparciu finansowaniu prezydenta Miasta Kutno.Nie przegap: