Mieszkańcy zrzucą się na budowę Pałacu Saskiego? Padł niecodzienny pomysł

Ponad 10 milionów złotych – tyle pieniędzy musi znaleźć miasto, aby dokończyć rewitalizację Pałacu Saskiego. O problemach związanych z inwestycją pisaliśmy wczoraj. Jeden z mieszkańców wpadła na oryginalny pomysł… stworzenia „zrzutki” mieszkańców na ten cel.

- R E K L A M A -

Hej ludzie, jak pewnie większość z Was wie, kocham historię, lubię zabytki i inne dziwne stare rzeczy, które większość uważa za archaiczne, ale do brzegu. Jest w Kutnie inwestycja, która potrzebuje wsparcia dobrych ludzików, nie wnikając w to kto zawinił, ponieważ nie jest to zupełnie istotne, trzeba uzupełnić dziurę po cofniętej dotacji wojewody Łódzkiego! Brakująca kwota jest dla mnie niebotyczna i wynosi aż 10,5 mln pln, jednak internety już nie raz pokazały moc, więc mam nadzieję, że i tym razem magia internetów zadziała. Zaczynamy! – napisał w mediach społecznościowych Łukasz Szeroczyński, organizator zbiórki.

Pomysł mieszkańca Kutna przypadł do gustu między innymi Bartoszowi Serendzie, radnemu Rady Powiatu Kutnowskiego.

Brawo Łukasz Szeroczyński za genialny pomysł. Co na tak wyciągniętą rękę władze UM? Czy tak zebrane pieniądze mogłyby, zgodnie z obowiązującymi przepisami, być „dorzucone” do odbudowy Pałacu? Co na to kutnowskie media? A przede wszystkim co na to Kutno? Jeśli przepisy pozwolę to czy damy radę? – uważa powiatowy radny Bartosz Serenda.

- R E K L A M A -

Przez kilka godzin wirtualną „zrzutką” zainteresowały się dwie osoby, które wpłaciły łącznie 35 złotych.

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: