reklama
reklama

Mieszkanie w stylu francuskim: mebel konsola jako dopełnienie modnej aranżacji

Styl francuski to niemal całkowitego przeciwieństwo minimalizmu. Charakteryzują go bogate zdobienia, pozornie zbędne przedmioty i meble, które nie znajdują zastosowania we wnętrzach urządzanych z maksymalną prostotą. Jednym z takich mebli charakterystycznych dla french chic jest konsola. Gdzie ją postawić? Czy faktycznie jest jedynie dekoracją?

- R E K L A M A -

Nieprzypadkowa symetria – o stylu francuskim

Styl francuski nie ma nic wspólnego z bałaganem, który może kojarzyć się z eklektycznymi wnętrzami czy modnymi jako kontrast dla minimalizmu maksymalistycznymi pomieszczeniami, w których panuje celowy chaos. Styl francuski jest doskonale przemyślany – każdy mebel, dodatek czy dekor posiadają swoje miejsce, aby tworzyć wrażenie przepychu, ale jednocześnie harmonii i ładu.

W stylu francuskim bardzo istotna jest oś symetrii – niemal wszystko w tak urządzonych wnętrzach powinno być zduplikowane. Jeśli lampa stołowa, to najlepiej podwójna, umieszczona na skrajnych brzegach biurka czy konsoli. Jeśli fotel, to z bliźniakiem stojącym tuż obok niego, w towarzystwie subtelnego kawowego stolika. Oczywiście tego typu meble jak wspomniana konsola, łóżko czy duże lustro nie wymagają drugiego takiego samego odpowiednika.

- R E K L A M A -

Przeczytaj na blogu myhoneyhome.pl więcej o nowoczesnym stylu francuskim w twoim domu.

Konsola czyli mebel wielofunkcyjny

Konsola to charakterystyczny mebel, który łączy w sobie cechy niewielkiego biurka, toaletki czy nawet komódki. W najprostszej wersji przybiera wąskiego stolika ze zdobionymi nogami. Doskonale komponuje się z wazonem kwiatów, figurkami dekoracyjnymi, lampami czy jako miejsce do odłożenia aktualnie czytanych książek lub gazet. Konsola może być również wyposażona w niewielkie, wąskie szufladki, które pomieszczą drobne kosmetyki, klucze, najpotrzebniejsze dokumenty.

- R E K L A M A -

Szukasz inspiracji, aby wykończyć swój dom w stylu francuskim? Interesują cię stylowe łóżka, konsole, meble? Myhoneyhome.pl ma wszystko to, czego potrzebujesz, aby stworzyć eleganckie wnętrze, którego wszyscy Ci pozazdroszczą 

Gdzie postawić konsolę?

Nie ma jednego słusznego miejsca, które przeznaczone jest dla konsoli. Doskonale uzupełni ona zarówno przedpokój, jak i sypialnię, salon czy korytarz. Sprawdzi się w biurze i gabinecie, a nawet w pokaźnych rozmiarów łazience. W zależności od tego, w jakim pomieszczeniu będzie się znajdować, warto zadbać o pewne detale. Oczywiście konsola musi pasować pod względem estetycznym do pozostałych mebli znajdujących się w danym pokoju. Należy jednak też przyjrzeć się jej rozmiarom i materiałowi, z jakiego jest wykonana. Konsole w łazience będą narażone na dużą wilgoć, dlatego lepiej zdecydować się na twarde, dobrze zaimpregnowane drewno, świetnie znoszące nawet trudne warunki. Z kolei konsole w przedpokoju mogą być silnie eksploatowane – będą pierwszym miejscem, na które po wejściu do domu odłożymy torbę, małe zakupy, czy w pośpiechu rzucimy klucze.

Dobrej jakości konsola jest stabilna – mimo nietypowych rozmiarów, czyli wąskiego i długiego blatu, utrzymuje równowagę i się nie kolebie nawet, jeśli nie stoi bezpośrednio pod ścianą. A taka sytuacja może mieć miejsce, jeśli konsolą chcemy wygrodzić pewną przestrzeń – na przykład oddzielić część salonu z miękkimi kanapami i stolikiem kawowym od kącika z dwoma fotelami i etażerką. W takim zestawieniu konsola dobrze będzie współgrać z parawanem dopasowanym kolorystycznie do wnętrza.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: