Mikołaj odwiedził Kutno. Świąteczne iluminacje rozświetliły miasto (ZDJĘCIA)

Świąteczne iluminacje rozświetliły Kutno! Z tej okazji we wtorek 6 grudnia, w Mikołajki, na Placu Wolności pojawił się m.in. Święty Mikołaj.

— Wspaniale było spotkać się z Wami w mikołajki i wspólnie rozświetlić centrum miasta. Jeśli dodamy do tego Świętego Mikołaja i upominki, to wyjdzie przepis na sukces spontanicznej akcji. Dziękujemy, że byliście razem z nami! — komentują w mediach społecznościowych przedstawiciele UM Kutno.

W tym roku iluminacje będą nieco uboższe niż zwykle, ale w centrum Kutna i tak mocno czuć magię świąt.

— Ze względu na oszczędności zrezygnowaliśmy z dekorowania drzewek i latarni w centrum miasta. Tak więc o świątecznym klimacie będą przypominać nam wszystkie iluminacje wolnostojące jak na przykład choinka na Placu Wolności, sanie Świętego Mikołaja z reniferami, które również są zainstalowane na Placu Wolności. Na Placu Wolności pojawiła się również nowość, bo jedna z fontann została świątecznie udekorowana — mówi Kamil Klimaszewski z biura prasowego UM Kutno.

Podobnie jak w latach ubiegłych fontanna na Placu Piłsudskiego również ma świąteczny wystrój, na tym placu znalazła się również wielka bombka, którą mieszkańcy Kutna doskonale już znają. Dodatkowo przystrojona jest choinka na rondzie Solidarności.


Nie przegap: