reklama
reklama

Miłośnicy czworonogów się ucieszą. Powstanie kolejne takie miejsce w Kutnie

W tym roku na Wenecji zrealizowana ma zostać inwestycja dedykowana miłośnikom zwierząt. W tej okolicy powstać bowiem ma wybieg dla czworonogów, o który wnioskował niedawno radny Robert Feliniak.

W zeszłym roku wybieg dla psów powstał na Al. ZHP, a jego pomysłodawcą był Łukasz Walczak. Teraz podobne miejsce ma pojawić się na kutnowskiej Wenecji, a dokładniej obok wiaduktu, pomiędzy ulicami Kopernika i Kochanowskiego.

- R E K L A M A -

Wniosek do prezydenta w tej sprawie niedawno skierował Robert Feliniak, który jak mówi „otrzymał od mieszkańców Wenecji wiele sygnałów w tej sprawie”.

– Tego typu wybiegi pozwalają na lepszą integrację zarówno zwierząt jak i społeczności lokalnej. Ponadto w takich miejscach zwierzęta mogą bez skrępowania wybiegać się i nie stanowią potencjalnego zagrożenia dla osób postronnych – argumentuje radny.

- R E K L A M A -

Wybieg według pomysłodawcy, powinien być wyposażony w ogrodzenie wraz z furtką, zestaw zabawek i przeszkód dla psów, ławki dla opiekunów czworonogów, pojemniki na odchody i nieczystości oraz regulamin korzystania z wybiegu.

Inwestycja ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku.

- R E K L A M A -

– Po ponownym przeanalizowaniu podnoszonej sprawy i dokonaniu oględzin terenu na miejscu informujemy, że wybieg dla psów o który Pan wnioskuje zostanie zlecony do realizacji w drugiej połowie 2022 roku – czytamy w piśmie podpisanym przez prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: