Minister zdrowia pokazuje wykres i ostrzega: „Czekają nas trudne tygodnie”

W ostatnim czasie wzrost dziennej liczby zachorowań wynosi ok 25% (w ujęciu tygodniowym). Średnia tygodniowa osiągnęła 16 tys. Czekają nas trudne tygodnie. Pilnujmy się! – napisał w mediach społecznościowych minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ministerstwo zdrowia podało dziś informację, że w ciągu doby odnotowano ponad 17,2 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem, a do tego zmarło 110 osób, które miały COVID-19. Kilkanaście nowych zakażeń odnotowano także w powiecie kutnowskim.

- R E K L A M A -

Patrząc na raportu z resortu zdrowia, rozpędzająca się każdego dnia III fala koronawirusa jest zauważalna gołym okiem. Jak zauważa minister Adam Niedzielski, w ostatnim czasie wzrost dziennych nowych przypadków COVID-19 wynosi około dwadzieścia pięć procent. Jak zapowiada, czekają nas trudne tygodnie.

W ostatnim czasie wzrost dziennej liczby zachorowań wynosi ok 25% (w ujęciu tygodniowym). Średnia tygodniowa osiągnęła 16 tys. Czekają nas trudne tygodnie. Pilnujmy się! – napisał dziś na Twitterze minister Niedzielski.

- R E K L A M A -

W związku ze wzrostem zakażeń rząd podjął decyzję o zaostrzeniu zasad bezpieczeństwa w województwie mazowieckim i lubuskim od najbliższego poniedziałku, czyli 15 marca. W ubiegłym tygodniu podjęto z kolei decyzję o przedłużeniu zaostrzonych zasada na Warmii i Mazurach. Na Pomorzu, zgodnie z planem, zasady zaczęły obowiązywać w sobotę 13 marca.

Okres zaostrzenia obostrzeń, we wszystkich tych województwach, potrwa do niedzieli 28 marca. W pozostałych regionach Polski przedłużamy dotychczasowe zasady bezpieczeństwa do 28 marca. Musimy ograniczyć mobilność społeczną, by zminimalizować ryzyko nowych zakażeń – apelują przedstawiciele rządu.

fot. Adam Niedzielski / Twitter
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: