„Mistrz Tradycji” w Muzeum Regionalnym w Kutnie. Są pieniądze z ministerstwa

Otrzymane przez Muzeum Regionalne w Kutnie dofinansowanie w 100 % w kwocie 20 000 zł ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „KULTURA LUDOWA I TRADYCYJNA 2021 – nazwa zadania „Mistrz Tradycji” pozwoli na poprowadzenie warsztatów rzeźbiarskich przez uznanego i cenionego kutnowskiego rzeźbiarza Antoniego Kamińskiego.

Realizacja tego zadania będzie doskonałą możliwością do przekazania umiejętności rzeźbiarskich młodym adeptom, mającym predyspozycje rzeźbiarskie, a przede wszystkim kultywowania tej dziedziny lokalnego, niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Uczestnicy biorący udział w projekcie to uzdolniona, wybrana 4-osobowa grupa z Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego Tęcza w Kutnie. Młodzież, poprzez predyspozycje nabyte podczas realizacji wcześniejszego zadania (dofinansowanego także w ramach Kultura Ludowa i Tradycyjna 2020) bardzo aktywnie angażując się, chce kontynuować oraz pogłębiać swoją wiedzę zarówno tę teoretyczną, jak i praktyczną dotyczącą umiejętności twórczych z zakresu rzeźbiarstwa. 

- R E K L A M A -

Projekt potrwa od kwietnia do października 2021 roku i zakończy się wystawą powarsztatową, na której zaprezentowane zostaną rzeźby młodych adeptów. Tym razem będą to dwie figuralne rzeźby przedstawiające „chłopca i dziewczynę” w tradycyjnych strojach łęczyckich oraz rzeźba kompozycyjna – „para młodych”.

Autorem pomysłu i koordynatorem merytorycznym zadania jest Sylwia Kacalak, etnolog z Muzeum Regionalnego w Kutnie.

- R E K L A M A -

Zadanie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: