reklama

Młody mężczyzna zaatakował seniora i ukradł mu całą emeryturę

Policjanci z Żychlina zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Jak się okazało 26-latek był także poszukiwany do odbycia kary w zakładzie karnym. Za rozbój kodeks karny zgodnie z nowelizacją od 1 października 2023 roku przewiduje karę do 15 lat pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

19 października 2023 roku w godzinach popołudniowych kutnowscy dyżurni otrzymali zgłoszenie o rozboju do którego doszło w miejscowości Żychlin. 72-letni mężczyzna został zaatakowany przed jednym z bloków mieszkalnych. Sprawca używając przemocy ukradł seniorowi portfel z zawartością całej emerytury, przeszło 2 tysiące złotych, po czym uciekł.  Przybyły na miejsce patrol policji szybko ustalił i wytypował sprawcę. Dzięki sprawnej współpracy dyżurnych oraz patroli wspomagających akcję, 26-letni mężczyzna został zatrzymany, a utracone mienie i emerytura zostały w całości odzyskane.

― Jak się okazało, mieszkaniec Żychlina nie pierwszy raz dopuścił się rozboju. Ponadto, zatrzymany był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa uszkodzenia ciała. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutów rozboju. Decyzją sądu 26-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za rozbój znowelizowany kodeks karny przewiduje karę do 15 lat pozbawienia wolności ― mówi mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: