Młyn A&S Jujka w Kutnie świętował swoje 25-lecie [ZDJĘCIA]

W weekend w Kutnie miejsce miała wyjątkowa uroczystość. Odbyło się bowiem jubileusz 25—lecia młyna A&S Jujka w Kutnie. Na wydarzeniu nie zabrakło między innymi przedstawicieli Powiatu Kutnowskiego.

- R E K L A M A -

Starosta Kutnowski Daniel Kowalik oraz Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego Tomasz Walczewski byli obecni w sobotę na 25—leciu młyna A&S Jujka w Kutnie.

— Z całego serca gratuluję 25—lecia istnienia Państwa działalności. Jesteście Państwo ogromną inspiracją dla wszystkich przedsiębiorców na terenie naszego Powiatu. Pragnę podziękować za wsparcie, jakim darzycie społeczność Powiatu Kutnowskiego, zwłaszcza w ostatnich trudnych chwilach. Ogromne chapeau bas za pomoc, której każdorazowo jesteście inicjatorem. Jeszcze raz dziękuje Państwu i życzę kolejnych pięknych jubileuszy oraz nieprzerwanej działalności! — mówił Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

- R E K L A M A -

— Gratuluję pięknego jubileuszu 25—lecia i składam wyrazy wielkiego uznania. Dziękuję za dotychczasową działalność i współpracę oraz życzę dalszych sukcesów, realizacji ambitnych planów i zamierzeń oraz wszelkiej pomyślności. Od 25 lat, w rodzinnej firmie, łączą Państwo najlepsze tradycje, niech trwa to wiecznie! — dodaje Tomasz Walczewski, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

Właściciele, Państwo Aurelia i Stanisław Jujkowie, rozpoczęli swoją działalność 2 lutego 1998 roku i od 25 lat wdrażają nowe technologie i rozwijają zakład, budując jego tożsamość
wewnątrz i na zewnątrz firmy, nie zapominając i nie uciekając od tradycji oraz historii.

- R E K L A M A -

Z okazji jubileuszu 25—lecia młyna, Państwo Jujkowie podziękowali współpracującym firmom oraz docenili swoich wieloletnich pracowników, którzy zaangażowaniem i ciężką pracą przyczynili się do sukcesu firmy. W dowód uznania wręczono im specjalnie przygotowane, okolicznościowe statuetki. Nie zabrakło również wyjątkowego tortu, występu Kordiana i mnóstwa wzruszeń oraz podziękowań.

Pan Henryk Kowalczyk Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznał odznaczenie „Zasłużony dla rolnictwa” Państwu Aurelii i Stanisławowi Jujka. Podczas uroczystości Tadeusz Woźniak Poseł na Sejm RP wręczył medal w związku z tym wyróżnieniem.

Młyn zbudowany został w latach 1908—1909. Jest to budynek murowany, trzypiętrowy, z płaskim dachem pokrytym papą. W dwudziestoleciu międzywojennym należał do firmy A. Oliński i Spółka. W 1930 r. dzierżawiła go firma Kutnowski Związek Handlowy dla Skupu i Sprzedaży Ziemiopłodów, której głównymi wspólnikami byli M. Wolman, Sz. Falc, D.L. Brajtsztajn i Sz. Ajzensztab. Młyn początkowo napędzał silnik koksowo—gazowy o mocy 160 km, jednak w latach 30. zamontowano silnik elektryczny, który był w stanie przemielić 80 ton zboża na dobę. Młyn był wyposażony w magazyn na 800 ton zboża. W 1929 r. w kutnowskim młynie Komisja Ministerstwa Rolnictwa przeprowadziła próbny przemiał żyta i uzyskano nowy typ mąki – mąkę żytnią typ 580, który wpisano do Polskich Norm. Po II wojnie światowej młyn został upaństwowiony i został własnością Państwowych Zakładów Zbożowych. Miał wówczas 28 par walców (18 par przedwojennych) i zdolność przemiałową ok. 140 ton zboża na dobę. Od 1998 r. funkcjonuje tu Młyn A&S Jujka Młyn Jujka prowadzony przez rodzinę Państwa Jujków.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: