reklama
reklama

Mnóstwo zgłoszeń ws. wichur, duże problemy z numerem 112. Gdzie dzwonić?

Mnóstwo zgłoszeń w całym kraju dotyczących wichur sprawiło, że występują bardzo duże problemy z dodzwonieniem się na numer 112.

Jak informuje portal niebezpiecznik.pl, z wielu źródeł docierają do informacje o awarii numeru ratunkowego (112) w Polsce. Czas dodzwonienia się na 112 wynosi kilka minut, a w niektórych ośrodkach operatorzy 112 w ogóle nie mogą zalogować się do systemu. Od osoby blisko związanej z CPR otrzymaliśmy następujące oświadczenie:

- R E K L A M A -

W całej Polsce od 2 godziny (od godz. 12:00 — dop. red.) [występują] problemy z działaniem Centrów Powiadamiania Ratunkowego. Ostatnia godzina to problemy w całym kraju. Obecnie wszystkie Centra nie działają prawidłowo. Mamy nawet informacje ze w pewnym momencie w całej Polsce zalogowanych było tylko kilku operatorów. W niektórych ośrodkach operatorzy w ogóle nie mogą zalogować się do systemu, wynika to z informacji jakie operatorzy z całego kraju przekazują między sobą.

Osoby dzwoniące informują że próbują się dodzwonić od nawet 1,5 godziny. Operatorzy po kilka minut próbują łączyć i przekazywać zgłoszenia medyczne do dyspozytorni medycznych. Z informacji jakie posiadam w kolejce do odebrania wisi kilkaset połączeń ale z powodu awarii nie można sprawnie obsłużyć tych zgłoszeń.

- R E K L A M A -

W przypadku problemu z dodzwonieniem się pod nr 112 należy skontaktować się z:

Straż Pożarna Kutno: 24 251 00 60
Policja Kutno: 47 842 21 00

- R E K L A M A -

źródło: własne/niebezpiecznik.pl

Skutki nawałnicy w powiecie kutnowskim – 17-19 lutego 2022. ZOBACZ ZDJĘCIA:

Na zdjęciach w akcji strażacy z Kutna, a także OSP Komadzyn, OSP Leszczynek, OSP Dąbrowice, OSP Łanięta, OSP Krzyżanów, OSP Muchnice Nowe czy OSP Klonowiec. Galeria aktualizowana na bieżąco.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: