reklama
  • Paulina Matysiak Sejm

Moc atrakcji w Leszczynku. Trwa Słowiański Festyn Rodzinny (ZDJĘCIA)

W Leszczynku na mieszkańców regionu czeka dziś moc atrakcji. Wszystko za sprawą Słowiańskiego Festynu Rodzinnego”.

- R E K L A M A -

Na terenach zielonych wokół dworku w Leszczynku przygotowano wiele „słowiańskich” atrakcji i dzięki Stowarzyszeniu Grupa Rekonstrukcji Historycznej Pestis, Grupy Rekonstrukcyjnej Szalej oraz Teatrowi Wagabunda można poczuć się jak w wehikule czasu i cofnąć o kilkaset lat.

Wśród przygotowanych atrakcji są m.in. łucznictwo historyczne, pokaz rwacza zębowego, warsztaty produkcji naturalnych farb i barwników do tkanin, ilustratorskie (w oparciu o lokalną legendę), warsztaty fechtunku, warsztaty motania słowiańskich lalek i amuletów, pokazy walk wojów, warsztaty z plecenia wianków, rzut oszczepem, zdjęcia z sową, zaplatanie wianków i ziół, malowanie run henną, przepławki Dłubanką po stawie, tor łuczniczy, obozowisko.

- R E K L A M A -

W „Starej zagrodzie” przygotowanej przez Teatr Wagabunda znalazły się m.in. pralnia, wychodek, waga, podkowiarnia, kręgielnia, huśtawka, wygibasy, trenażer, strzelanie z procy, moja-twoja, walka na worki, konik bujany, monidło, klepoki małe, klepoki duże, kładka, dziad i baba, rzut kółeczkami, dziobiące ptaszki.

Na scenie odbyły się Gminny Międzyprzedszkolny Przegląd Recytatorski „Wierszyk z uśmiechem” oraz III Międzynarodowy Konkurs Piosenka dla dzieci i młodzieży „Chciałem być”. Wystąpił także gość specjalny, Aleksander Klembalski. Do tego wiele, wiele innych ciekawych atrakcji. Dokładny program „Słowiańskiego Festynu Rodzinnego” w Leszczynku można znaleźć TUTAJ.

- R E K L A M A -

Od 19.00 obchody Nocy Świętojańskiej w Leszczynku – będzie m.in. barwny korowód, biesiada czy puszczanie wianków.

Wydarzenie organizowane jest przez Gminę Kutno we współpracy z Centrum Kultury Gminy Kutno, Gminną Biblioteką Publiczną im. Józefa Bohdana Zaleskiego, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Komendą Powiatowa Policji w Kutnie, szkołami podstawowymi i Kołami Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Kutno. Patronat honorowy nad festynem objęła Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska.

Słowiański Festyn Rodzinny w Leszczynku – zobacz zdjęcia:


Nie przegap: