reklama
reklama

Mogło dojść do tragedii, uczniowie mieli jechać za granicę zepsutym autokarem!

Kontrole autokarów to nie fikcja. Podczas jednej z takich kontroli policjanci wykryli usterki, a jakby tego było mało – pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych. Na szczęście policjanci zadbali o bezpieczeństwo młodzieży i nie dopuścili niesprawnego autokaru w daleką podróż, za granicę naszego kraju.

- R E K L A M A -

Zgłoszenia do kutnowskich policjantów dotyczące kontroli autokarów przynoszą wymierny efekt. Organizatorzy wyjazdów dla dzieci i młodzieży dbają o ich bezpieczeństwo, zgłaszając potrzebę przeprowadzenia kontroli pojazdów. Funkcjonariusze drogówki systematycznie kontrolują autobusy, aby zapobiec ewentualnym zdarzeniom drogowym. Stan techniczny taki jak zużycie opon, sprawność systemów hamowania i kierowania, oświetlenie oraz wyposażenie pojazdu w apteczki i gaśnice, a także trzeźwość kierujących oraz wymagana dokumentacja muszą być bez zarzutów, aby autokar mógł wyruszyć z dziećmi na wycieczkę.

Kilka dni temu policjanci skontrolowali autobus marki Scania, który miał zawieźć młodzież na zagraniczną wycieczkę. Podczas kontroli okazało się, że pojazd od dwóch tygodni nie ma aktualnych badań technicznych.

- R E K L A M A -

― Kierowca nie okazał innego dokumentu, potwierdzającego aktualne badanie techniczne autokaru. Ponadto, policjanci ujawnili jeszcze inne usterki w pojeździe. Mając świadomość, jak tragiczna w skutkach mogłaby się okazać podróż takim autokarem, funkcjonariusze wraz z kierowcą autokaru pojechali na stację diagnostyczną kontroli pojazdów. Diagnosta po sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu stwierdził szereg usterek, nie dopuszczając pojazdu do dalszej jazdy. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny autokaru ― mówi mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Jeśli chcesz aby Twoje dziecko bezpiecznie dojechało do celu, ZGŁOŚ KONTROLĘ AUTOKARU! Policjanci pojawią się w miejscu wyjazdu i sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty. Kontrolę można zgłosić:
― w dni powszednie w godzinach od 7.30 do 15.30 w Wydziale Ruchu Drogowego pod numerem telefonu: 47 842 22 25,

- R E K L A M A -

Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

(KPP Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: