reklama
reklama

MON: Pierwszy stopień gotowości bojowej w Wojsku Polskim

Ministerstwo Obrony Narodowej podwyższyło stopień gotowości w Wojsku Polskim. Wszystko w związku z atakiem Rosji na Ukrainę.

MON wydał dziś komunikat, w którym informuje, że „Wojsko Polskie pozostaje w stanie podwyższonej gotowości od kilku tygodni w związku z napiętą sytuacją na Ukrainie”. Od teraz obowiązuje pierwszy stopień gotowości bojowej.

- R E K L A M A -

– Dziś, w związku z agresją rosyjską, minister Mariusz Błaszczak podjął decyzję o wprowadzeniu kolejnego stopnia gotowości w wydzielonych jednostkach wojsk operacyjnych i wojsk obrony terytorialnej. Żołnierze będą zobowiązani do pozostania w nich. Zostały także cofnięte decyzje o urlopach i wyjazdach służbowych. Decyzja o wprowadzeniu kolejnego stopnia gotowości jest działaniem standardowym w takich sytuacjach – czytamy w komunikacie.

Jak informuje MON, Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej pozostaje w stałym kontakcie z dowódcami wojskowymi i ministrami obrony narodowej państw sojuszniczych. Siły Zbrojne RP będą reagowały adekwatnie do sytuacji.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: