„Monstrum z Chorzowa” lada dzień trafi do ośrodka w Gostyninie. Gwałcił i zabijał dzieci

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Do „ośrodka dla bestii” w Gostyninie jutro trafi prawdopodobnie Henryk K. – seryjny morderca i pedofil. W latach 90 został okrzyknięty monstrum z Chorzowa.

Henryk K. to seryjny morderca i pedofil, nazywany przez media Monstrum z Chorzowa. Od września 1980 roku do lipca 1990 zgwałcił i zamordował 4 dzieci.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

K. urodził się w 1966 roku w Chorzowie. Od najmłodszych lat sprawiał problemy wychowawcze. Był agresywny wobec rówieśników. Według relacji matki, gdy był dzieckiem, uderzył głową o stół. Kobieta nie zabrała go do szpitala, a źle zaleczony uraz mógł powodować u chłopca napady agresji. Leczył się w poradni zdrowia psychicznego, jednak matka pozwoliła mu odstawić przepisane leki. Rok później, w 1980 roku, gdy miał 14 lat, zamordował 5-letnią dziewczynkę. Po śmierci zbezcześcił zwłoki, wkładając palce do jej pochwy.

Młodego mordercę umieszczono w zakładzie wychowawczym w Krupskim Młynie. W czasie pobytu w ośrodku skatował na śmierć 9-letniego syna wychowawcy. Kukuła zgwałcił martwego chłopca. Za zbrodnię został skazany na 15 lat pozbawienia wolności. W więzieniu miał zostać zgwałcony przez współwięźniów.


Na mocy amnestii z grudnia 1989 roku wyrok obniżono do 10 lat. W kwietniu 1990 roku K. opuścił zakład karny, a w lipcu 1990 roku zgwałcił i zamordował w Rudzie Śląskiej dwóch braci. Za tę zbrodnię został skazany na 25 lat więzienia.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Do wyroku doliczono mu 3 lata i 9 miesięcy pozbawienia wolności, które pozostały do odbycia z wcześniejszego wyroku. Dodatkowy rok pozbawienia wolności, Kukuła otrzymał za napaść na strażnika więziennego.


Jutro, 16 maja 2020 roku skończy odbywać karą – sąd podjął jednak decyzję, że mężczyzna powinien być nadal izolowany i ma trafić do ośrodka w Gostyninie.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

– Sąd uznał go za osobę stwarzającą zagrożenie w rozumieniu ustawy o postępowaniu osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie dla zdrowia, życia lub wolności seksualnej innych osób – mówił Super Nowościom w styczniu br. sędzia Tomasz Mucha. Wnioskował o to jeszcze we wrześniu 2019 r. dyrektor Zakładu Karnego w Rzeszowie. Na ostateczną decyzję wpływ miały opinie biegłych lekarzy: psychiatry i seksuologa.

źródło: supernowosci24.pl / wikipedia.org

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutajOstatnio dodane: