Mors z Kutna wicemistrzem Polski! [ZDJĘCIA]

Daniel Mikołajczyk z Kutna (klub Białe Morsy Gostynin-Kutno) został wicemistrzem Polski w morsowaniu!

- R E K L A M A -

Daniel Mikołajczyk spędził 6 godzin w lodowatej wodzie. Przebił swój czas z ubiegłego roku o 4 godziny i tym samym obronił tytuł wicemistrza Polski w Morsowaniu w kat. mężczyzn w roku 2023. Jest to najdłuższy zarejestrowany czas, jaki do tej pory osiągnięto!

Zawody zorganizowane były w Mielnie podczas XX. Międzynarodowego Zlotu Morsów w dniach 9-12 lutego. Były to 3 mistrzostwa Polski organizowane przez Valerjana Romanovskiego – wielokrotnego rekordzistę Guinnessa (m.in. przebywanie w lodzie – 3 godz. 1 minuta).

- R E K L A M A -

W trakcie zawodów dla zawodników przygotowane były balie wypełnione lodowatą wodą. Przystąpiło do nich 27 kobiet i 47 mężczyzn. Na ostateczny rezultat składał się czas przebywania w wodzie i wskaźnik BMI. Zwycięzcą zawodów został Dawid Małolepszy z czasem 5 godzin i 34 minuty. Wśród pań rekord Polski pobiła Katarzyna Jakubowska z czasem 4 godziny 19 minut. W zawodach również brali udział koledzy Daniela z klubu Białe Morsy Gostynin- Kutno: Krzysztof Melka i Jakub Zajkowski. Panowie spędzili w wodzie po 90 minut.

Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali ratownicy z zespołu Medyk Rescue Team oraz zespół Valerjana Romanovskiego.

(info/foto: nadesłane)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: